SoundCloud z nową funkcją: fani będą mogli płacić artystom

News
soundcloud z nową funkcją - fani będą mogli płacić artystom

Jak donosi serwis Billboard, nowy model portalu SoundCloud zostanie ogłoszony już wkrótce.

Reklama

SoundCloud wprowadza innowacje

SoundCloud wkrótce wprowadzi nowy model streamingu, który pozwoli bezpośrednio płacić artystom za ich muzykę. Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez platformę, ale prace nad wdrożeniem nowej funkcji rozpoczną się już niedługo. Tak przynajmniej donosi amerykański Billboard.

Fani będą mogli wesprzeć swoich ulubionych muzyków, podobnie, jak dzieje się to w przypadku Patreon i OnlyFans. Zbliżony system funkcjonuje już np. na chińskiej platformie streamingowej Tencent Music’s QQ Music.

W obecnej formie, przychody z abonamentu na SoundCloud są łączone i dystrybuowane do artystów, którzy zyskali najwięcej wyświetleń.

Modele „płatności bezpośrednich” cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ artyści starają się nadrobić straty związane z odwołanymi trasami koncertowymi i występami na żywo. Zdecydowana większość z tych planowanych w 2020 nie odbyła się wskutek pandemii koronawirusa. Pod koniec ubiegłego roku SoundCloud ogłosił, że ruch na serwisie wzrósł od 2019 roku aż o 37%.

SoundCloud – serwis streamingowy przyjazny artystom

Założona w 2007 roku strona SoundCloud powstała głównie z myślą o muzykach, aby mogli dzielić się swoimi produkcjami z innymi użytkownikami serwisu. W późniejszym okresie platforma przekształciła się w niezwykle prężnie działające narzędzie wydawnicze. Dziś na stronie znajdziemy profile niezliczonej ilości artystów, wytwórni płytowych, a także promotorów.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


SoundCloud prezentuje wart 15 mln dolarów plan wsparcia artystów

7 kwietnia 2020
SoundCloud z nową funkcją: fani będą mogli płacić artystom

SoundCloud wspólnie z Twitchem pomoże artystom w czasie pandemii

23 marca 2020
SoundCloud z nową funkcją: fani będą mogli płacić artystom

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.