SoundCloud z nową funkcją: fani będą mogli płacić artystom

News

Jak donosi serwis Billboard, nowy model portalu SoundCloud zostanie ogłoszony już wkrótce.

SoundCloud wprowadza innowacje

SoundCloud wkrótce wprowadzi nowy model streamingu, który pozwoli bezpośrednio płacić artystom za ich muzykę. Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez platformę, ale prace nad wdrożeniem nowej funkcji rozpoczną się już niedługo. Tak przynajmniej donosi amerykański Billboard.

Fani będą mogli wesprzeć swoich ulubionych muzyków, podobnie, jak dzieje się to w przypadku Patreon i OnlyFans. Zbliżony system funkcjonuje już np. na chińskiej platformie streamingowej Tencent Music’s QQ Music.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W obecnej formie, przychody z abonamentu na SoundCloud są łączone i dystrybuowane do artystów, którzy zyskali najwięcej wyświetleń.

Modele „płatności bezpośrednich” cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ artyści starają się nadrobić straty związane z odwołanymi trasami koncertowymi i występami na żywo. Zdecydowana większość z tych planowanych w 2020 nie odbyła się wskutek pandemii koronawirusa. Pod koniec ubiegłego roku SoundCloud ogłosił, że ruch na serwisie wzrósł od 2019 roku aż o 37%.

SoundCloud – serwis streamingowy przyjazny artystom

Założona w 2007 roku strona SoundCloud powstała głównie z myślą o muzykach, aby mogli dzielić się swoimi produkcjami z innymi użytkownikami serwisu. W późniejszym okresie platforma przekształciła się w niezwykle prężnie działające narzędzie wydawnicze. Dziś na stronie znajdziemy profile niezliczonej ilości artystów, wytwórni płytowych, a także promotorów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →