Bez testu na obecność koronawirusa nie wejdziesz na koncert? Tak może być

News
Bez testu na obecność koronawirusa nie wejdziesz na koncert

Jedna z firm zajmujących się dystrybucją biletów zapowiedziała właśnie zmiany w swoim regulaminie. Czy obejmą one całą branżę eventową?

Koncerty tylko dla zaszczepionych?

Firma Pfizer ogłosiła w tym tygodniu, że opracowywana przez nią szczepionka na COVID-19 wykazała 90% skuteczności podczas wstępnego badania klinicznego. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić, kiedy szczepionka mogłaby zostać udostępniona publicznie, ale wiele branż zareagowało na te wieści bardzo optymistycznie.

Zaraz po tym, jak Pfizer podzielił się ze światem dobrymi informacjami, amerykański dystrybutor biletów, Ticketmaster zapowiedział, że przygotowuje nową strategię wykorzystania smartfonów do weryfikacji statusu szczepień na COVID u koncertowiczów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Prowadzimy rozmowy ze służbą zdrowia w tej sprawie. Szczepionka, test lub inne metody mają być połączone z cyfrowym biletem tak, żeby każdego można było poddać weryfikacji. Celem Ticketmaster jest dostarczenie jak najszerszej opcji powrotu do imprez masowych – powiedział w rozmowie z Billboard szef Ticketmaster, Mark Yovich.

koncerty

Koncerty w czasach pandemii

Wedle zapowiedzi bileterii, każdy potencjalny uczestnik koncertu będzie musiał zadbać o dostarczenie negatywnego wyniku testu lub informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 na maksymalnie 72 godziny przed wydarzeniem. Jeśli dokument nie pojawi się w bazie – posiadacz biletu nie zostanie wpuszczony na teren koncertu.

Firma podkreśla, że nie będzie dysponowała dostępem do dokumentacji medycznej swoich klientów. Będzie jedynie otrzymywała od „firm zewnętrznych” informację, czy osoba chcąca wejść na koncert jest zaszczepiona i czy jest zdrowa.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →