Rosja ogranicza dostęp do SoundCloud dla swoich obywateli

fot. Pixabay
News

Decyzja rosyjskich władz spowodowana jest rzekomymi „fałszywymi informacjami" dotyczącymi wojny w Ukrainie, które pojawiają się w serwisie streamingowym SoundCloud.

Rosja vs. SoundCloud

Dostęp do SoundCloud został oficjalnie ograniczony w Rosji. Wszystko przez „fałszywe informacje” o „specjalnej operacji wojskowej” w Ukrainie, które krążyły po serwisie streamingowym. Według agencji Interfax, która przytacza informacje od watchdoga komunikacyjnego Roskomnadzor (RKN), „Roskomnadzor ograniczył dostęp do serwisu SoundCloud w związku z umieszczeniem materiałów zawierających nieprawdziwe treści dotyczące charakteru specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy„.

Raport przygotowany przez Interfax mówi także o tym, że SoundCloud został zablokowany na wniosek rosyjskiej Prokuratury Generalnej, a rzekome wiadomości krążące w serwisie zawierały informacje o „atakach na ludność cywilną, uderzeniach w infrastrukturę cywilną oraz o licznych ofiarach cywilnych z rąk rosyjskich żołnierzy”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rosja ogranicza dostęp do SoundCloud dla swoich obywateli
fot. Soundcloud.com

Mobilizacja w Rosji zbiera krwawe żniwo

W Rosji głośno jest ostatnio o raperze posługującym się ksywką Walkie, który popełnił samobójstwo po tym, jak odmówił wzięcia udziału w narodowej mobilizacji wojskowej ogłoszonej przez Władimira Putina. Muzyk powiedział fanom w specjalnym wideo na Telegramie, że nie może „wziąć grzechu morderstwa na swoją duszę” i że „jego ostateczny protest będzie wyrażony przez śmierć”. Jak podaje Daily Mail, ciało rapera zostało znalezione w piątek 30 września w rosyjskim mieście Krasnodar.

27-letni raper był jednym z 300 tys. obywateli Rosji, których Putin powołał do swojej osobistej wojny z Ukrainą. Walkie wcześniej służył w rosyjskiej armii i jak donosi Daily Mail, tak bardzo znienawidził swoje poprzednie doświadczenia z armią, że próbował uniknąć ponownego zaciągnięcia się do wojska ze względów medycznych, podkreślając, że był leczony w szpitalu psychiatrycznym.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →