Ogromny pożar w klubie nocnym w Rosji. Są ofiary śmiertelne

fot. 44.mchs.gov.ru
News
rosyjski klub stanął w ogniu

W klubie nocnym Polygon jeden z gości odpalił w budynku materiały pirotechniczne.

Rosyjski klub stanął w ogniu

Do tragicznego zdarzenia doszło w mieście Kostroma (270-tysięczne miasto położone o ok. 340 km na północ od Moskwy). Jeden z gości klubu Poligon wystrzelił podczas nocnej zabawy z rakietnicy, kiedy znajdował się wewnątrz budynku. W efekcie wybuchł wielki pożar, w którym finalnie zginęło 15 osób. Rosyjskie media podają też informację o co najmniej kilku rannych. Z lokalu zostało ewakuowanych 250 osób.

Zapewniono niezbędną opiekę medyczną wszystkim poszkodowanym. Lokalny wydział zdrowia przekazał, że ewakuowane osoby nie wymagały hospitalizacji

– napisał w mediach społecznościowych gubernator obwodu kostromskiego Siergiej Sitnikow.

Sprawca zatrzymany

Wskutek pożaru zawalił się dach na powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych. Klub nie nadaje się niestety do remontu, właściciele będą musieli go całkowicie odbudować.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W wyniku działań operacyjnych policjanci po pościgu zatrzymali podejrzanego o dokonanie bezprawnego czynu w lokalu rozrywkowym, w wyniku którego doszło do pożaru i śmierci ludzi. Obecnie został on przekazany organom śledczym. Będzie prowadzone przeciw podejrzanemu dalsze postępowanie.

– podały rosyjskie służby.

Rosyjskie niezależne źródło na Telegramie – Baza – podało, że sprawcą tragicznego zdarzenia jest 23-letni rosyjski żołnierz Stanislaw Ionkin. Na razie nie wiadomo, co kierowało młodym człowiekiem.

Rosyjscy śledczy wstępnie zakwalifikowali zdarzenie z artykułu kodeksu karnego o spowodowaniu śmierci przez niedbalstwo. Prokuratura zapowiedziała, że zbada również w ramach śledztwa, czy w klubie Polygon były przestrzegane przepisy pożarowe oraz zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa. Na razie nikt z właścicieli klubów nie został zatrzymany ani przesłuchany w tej sprawie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →