Ukraina wprowadza zakaz puszczania muzyki niektórych rosyjskich artystów

Fot. Wikipedia
News
Pioneer DJ szykuje też więcej bezpłatnych wydarzeń online. Czy będą dostępne również w Polsce? Nie czekaj, sprawdź!

Decyzja Ukrainy dotyczy utworów stworzonych lub wykonywanych przez obywateli Rosji po 1991 roku.

Ukraina chce walczyć z wpływami Rosji

Wojna w Ukrainie wciąż trwa i to na wielu frontach. Również na froncie kultury. Ukraiński parlament przyjął w tym tygodniu ustawę o zakazie puszczania przez media rosyjskojęzycznej muzyki. Ustawodawcy przeforsowali również szereg projektów mających na celu ochronę ukraińskiej kultury i przestrzeni informacyjnej kraju przed wpływami Rosji.

Zgodnie z projektem ustawy, zatwierdzonym przez 303 z 450 deputowanych, zakaz „zminimalizuje ryzyko ewentualnej wrogiej propagandy poprzez muzykę w Ukrainie i zwiększy ilość krajowych produktów muzycznych w przestrzeni kulturowej” – podały media.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Omikron "dewastuje" sektor kultury w UK. Właściciele klubów: "upadniemy"
Źródło: Wikipedia Commons

Parlament chce stymulować rozwój ukraińskiej kultury

Zasada ta dotyczy w szczególności artystów, którzy po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku otrzymali obywatelstwo rosyjskie. Artyści, którzy potępili wojnę Rosji na Ukrainie, mogą ubiegać się o zwolnienie z zakazu. W uzasadnieniu projektu ustawy napisano, że rosyjska muzyka zwiększyłaby atrakcyjność przyjęcia rosyjskiej tożsamości, co mogłoby osłabić państwo ukraińskie.

Według oświadczenia, które zostało zacytowane przez ustawodawcę Jarosława Żeleźniaka na Telegramie, „produkt muzyczny państwa-agresora [mógłby] wpływać na nastroje separatystyczne w społeczeństwie”.

Rada Najwyższa przegłosowała również zakaz importu i dystrybucji książek i innych materiałów drukowanych z Rosji, Białorusi i regionów Ukrainy okupowanych przez wspieranych przez Rosję separatystów. Parlament uchwalił odrębne przepisy, które mają stymulować rozwój ukraińskiego rynku wydawniczego i dystrybucji książek.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →