SoundCloud wspólnie z Twitchem pomoże artystom w czasie pandemii

Lifestyle News Technologia
soundcloud

SoundCloud chcąc wesprzeć globalną społeczność muzyków, ogłosił partnerstwo z jednym z kluczowych graczy streamingowych, Twitchem. Działanie to ma w swoim założeniu przyczynić się do zwiększenia przychodów twórców, osiąganych z livestreamu.

SoundCloud i Twitch rzucają rękawicę koronawirusowi

Z powodu koronawirusa wielu artystów, którzy zostali pozbawienie kontaktu z publicznością, postanowiło transmitować w czasie rzeczywistym własne materiały audio-video. Najnowsza forma współpracy Soundcloud i Twitch zapewni wszystkim użytkownikom usług SoundCloud Pro, SoundCloud Premier, Repost i SoundCloud możliwość uzyskania bezpłatnego, specjalnego statusu na Twitchu. Status ten pozwoli twórcom na uzyskiwanie przychodów z występów przesyłanych w formie livestreamu.

Wiemy, że epidemia COVID-19 jest szczególnie trudnym czasem dla muzyków, którzy musieli zawiesić swoje koncerty i występy na co najmniej kilka tygodni w przód. Co za tym idzie, będą oni mieli problem ze stałymi dochodami. Chcemy wspomóc twórców na całym świecie, oferując im doskonałe narzędzie do livestreamingu, dzięki któremu będą mogli zarabiać pieniądze – piszą we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele marek SoundCloud i Twitch.

Osoby, które nie posiadają jeszcze konta na obu platformach, będą musiały wypełnić ankietę on-linie i wyrazić zgodę na oferowane warunki współpracy. Ankietę można znaleźć pod tym adresem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SoundCloud, Twitch i inni ruszają ze specjalnymi ofertami

Nie tylko SoundCloud i Twitch uruchomiły działania mające wspomóc artystów i słuchaczy w czasie trwania epidemii koronawirusa. Przypomnijmy, że w piątek, 20 marca Bandcamp przeznaczył 100% dochodów ze sprzedaży płyt w wersji cyfrowej na rzecz zespołów i artystów, brytyjski magazyn The Wire udostępnił bezpłatnie na tydzień wszystkie swoje archiwa on-line, a  Korg i Moog udostępnił za darmo swoje aplikacje do tworzenia muzyki.

 

soundcloud-twitch

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →