Cięcia kadrowe w SoundCloud

fot. Adam Dąbrowski
News
soundcloud

Dyrektor generalny SoundClouda Michael Weissman poinformował magazyn Billboard, że jego firma planuje "niezwykle trudną, ale konieczną" decyzję o redukcji kadry. To nie pierwszy raz, kiedy firma, musi podjąć tak drastyczne środki. Więcej szczegółów poniżej.

SoundCloud – inflacja też tutaj

W oświadczeniu wysłanym do magazynu Billboard, dyrektor generalny SoundCloudMichael Weissman potwierdził, że firma „zapowiedziała około 20% redukcję swojej globalnej siły roboczej z powodu znaczącej transformacji firmy oraz trudnego otoczenia gospodarczego i finansowego”. W środę 3 sierpnia mailowo poinformowano pracowników o nadchodzących zmianach. Zgodnie z informacją Weissmana, pracownicy z USA i Wielkiej Brytanii „dostaną wypowiedzenia w ciągu najbliższych kilku dni”.

Będziemy wprowadzać redukcje w naszym globalnym zespole, które wpłyną nawet na 20% naszej firmy. Wprowadzanie zmian, które uderzają w naszych pracowników, jest niezwykle trudne, ale to konieczne, biorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą i trudności na rynku finansowym. Dzisiejsza zmiana pozycjonuje SoundCloud i stawia nas na ścieżce do trwałej rentowności. Zaczęliśmy już podejmować rozważne decyzje finansowe w całej firmie – teraz obejmuje to redukcję naszego zespołu. W tym trudnym czasie koncentrujemy się na zapewnianiu wsparcia osobom dotkniętym zmianami, jednocześnie wzmacniając nasze zaangażowanie w realizację naszej misji kreowania trendów w muzyce

– powiedział Michael Weissman, dyrektor generalny SoundCloud

SoundCloud – rollercoaster

To nie pierwszy raz, kiedy SoundCloud musi zmierzyć się z problemami. Przypomnijmy – w 2017 roku firmie groziła upadłość. W tamtym okresie doszło też do największej redukcji kadry – zostało zwolnionych około 40% pracowników. Ówczesny dyrektor generalny, Alex Ljung, powiedział, że te cięcia były konieczne, aby firma mogła „kontrolować” swoją „niezależną przyszłość”. Następnie, firma uzyskała 170 milionów dolarów infuzji prowadzonej przez The Raine Group i Temasek oraz 75 milionów dolarów inwestycji od SiriusXM (macierzystej firmy Pandora), która w zamian objęła mniejszościowy udział w firmie. SoundCloud ogłosił swój pierwszy zyskowny kwartał w 2020, a na początku tego roku podał, że jego roczna stopa przychodów wyniosła około 300 milionów dolarów. W ostatnich latach firma wprowadziła również parę udogodnień dla artystów – m.in. nowy model wsparcia dla artystów, znany chociażby z Patronite.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Why Soundcloud is Relevant, Unique + NOT DEAD in 2021Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →