Od kryzysu do kryzysu. Brytyjskie kluby nocne znowu walczą o przetrwanie

fot. Valentin Bonjour/Unsplash
News
Wielka Brytania: zatrważające dane

Raport sporządzony przez Night Time Industries Association (NTIA) twierdzi, że brytyjski rząd „wyrywa serce z życia nocnego" z powodu kryzysu kosztów utrzymania.

Wielka Brytania: zatrważające dane

Najnowsze dane opublikowane przez Night Time Industries Association (NTIA) pokazują jasno, że w Wielkiej Brytanii zamyka się definitywnie aż 14 klubów nocnych miesięcznie. W ciągu zaledwie ostatnich dziewięciu miesięcy 123 kluby nocne ogłosiły zakończenie działalności. Następuje to po tym, jak ponad 255 klubów nocnych znikło między grudniem 2019 a grudniem 2021 z powodu pandemii koronawirusa. Mamy szczerą nadzieję, że w Polsce nie dojdzie do podobnej sytuacji…

Co może zrobić rząd?

Niedawno jeden z najdłużej działających klubów nocnych w Bristolu, The Basement, został trwale zamknięty z powodu planów zagospodarowania budynku przez właściciela, o czym pisaliśmy tutaj. The Basement po raz pierwszy został otwarty w 2010 roku, oferując „niedrogie wydarzenia”, w tym lekcje dla DJ-ów. Klub stawiał również na promocję lokalnych artystów, dla których występ w „Piwinicy” był trampoliną do większej sławy, tym bardziej smuci wiadomość, że klub zamyka swoje drzwi na zawsze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

A gdy skończy się pandemia… 5 rzeczy, za którymi klubowicz tęskni najmocniej
fot. Wikipedia Commons/Per Meistrup

Innym przykładem jest londyński klub nocny Space 289, który ogłosił, że zamknie swoje drzwi dla gości wskutek problemów finansowych związanych z podwyżką czynszu. Lokal swoje funkcjonowanie rozpoczął w październiku 2019 roku, ale wraz z tysiącami innych klubów został zmuszony do tymczasowego zamknięcia ze względu na wpływ pandemii. Klub został ponownie otwarty w lipcu 2021 roku i był gospodarzem cotygodniowych popularnych w stolicy Anglii wydarzeń muzycznych.

To inflacyjne koło zbiera swoje żniwo w naszym sektorze. Koszty utrzymania poszły w górę o ponad 30%, co dla wielu z nas jest nie do dźwignięcia. Rząd nie robi nic, aby nam pomóc, bo jest zajęty samym sobą. To wstyd i hańba dla całej Wielkiej Brytanii. Niezależne przedsiębiorstwa w całej gospodarce nocnej potrzebują, aby premier ponownie wprowadził zamrożenie podatku alkoholowego, rozszerzył ulgę w zakresie stóp biznesowych i obniżył podatek VAT dosłownie dla wszystkich

– skomentował sprawę Michael Kill, CEO NTIA.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →