Moog i Korg wypuściły darmowe aplikacje z syntezatorami

Lifestyle News
moog i korg

Z powodu szerzącej się na świecie pandemii koronawirusa zamykane są kluby, odwoływane są imprezy i festiwale, a artyści zmuszeni są do siedzenia w domach. W odpowiedzi na tę sytuację, aby uprzyjemnić czas wszystkim miłośnikom muzyki, marki Moog i Korg udostępniły bezpłatne aplikacje z syntezatorami.

Moog i Korg – tworzenie muzyki w czasach zarazy

Moog i Korg udostępniły do bezpłatnego pobrania swoje dwie aplikacje. Są to odpowiednio: Minimoog Model D oraz Kaossilator. Aplikacja Minimoog Model D została wprowadzona w 2018 roku i jest wierną wirtualną reprodukcją wersji sprzętowej (wypuszczonej na rynek w 1970 roku), wartej obecnie kilka tysięcy złotych.

Moog i Korg – dwie aplikacje, morze możliwości

Moog do wersji cyfrowej syntezatora dodał kilka udogodnień oraz dodatkowych możliwości dla użytkowników, które nie są dostępne w jego fizycznym odpowiedniku. Przykładowo fizyczny Minimoog Model D może produkować tylko jedną nutę na raz, a w aplikacji można odtwarzać do czterech nut jednocześnie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Korg z kolei oferuje swoją aplikację Kaossilator w wersji bezpłatnej przez ograniczony czas. Kaossilator jest stworzony głównie do tworzenia utworów opartych na pętlach warstwowych i posiada mnóstwo narzędzi do odtwarzania około 150 wbudowanych dźwięków, od elektroniki do instrumentów akustycznych i perkusji. W normalnych warunkach aplikacja ta kosztuje 19,99 dolarów. Bezpłatnie można ją pobrać do 31 marca.

Aplikacja Moog Minimoog Model D

Aplikacja Korg Kaossilator

Moog i Korg – ściągnij aplikacje za darmo i baw się muzyką

Obie aplikacje Moog i Korg używać można na tabletach, smartfonach i komputerach. Aplikacja Minimoog Model D dostępna jest na system iOS (można ją pobrać tutaj), z kolei aplikację Mooga działa na systemach iOS (do ściągnięcia z tego adresu) oraz Android (do pobrania stąd).

W czasach pandemii koronawirusa, kiedy muzycy pozostają bez zajęcia, a publiczność nie może uczestniczyć w żadnych imprezy muzycznych, skorzystanie z oferty obu marek wydaje się ciekawą propozycją na wypełnienie wolnego czasu.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →