SoundCloud za pomocą AI zajmie się wyłapywaniem talentów

fot. Ben Blennerhassett
News

Gigant wśród platform streamingowych - SoundCloud - poinformował właśnie o zakupie azjatyckiego, innowacyjnego start-upu Musiio. Celem jest jeszcze lepsze wyszukiwanie talentów i odkrywanie nowych trendów przed resztą. Sprawdź szczegóły projektu!

SoundCloud – współpraca ze sztuczną inteligencją

SoundCloud, muzyczna społeczność internetowa uruchomiona w 2007 roku, ogłosił zakup start-upu Musiio, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w odkrywaniu nowej muzyki. Pomoc ze strony singapurskiej firmy powinna sprawić, że „dźwiękowa chmurka” wprowadzi jeszcze bardziej zaawansowane odkrywanie muzyki. Future is now!

Musiio tworzy narzędzia do wyszukiwania odnośników audio B2B, automatycznego tagowania i tworzenia list odtwarzania dla przemysłu muzycznego. Personalizacja była wielkim impulsem dla gigantów streamingowych. Początkowe oblicze rewolucji streamingowej opierało się na zapewnieniu użytkownikom natychmiastowego dostępu do milionów utworów w jednym miejscu, bez konieczności ich pobierana czy płacenia za konkretny utwór.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: SoundCloud – fani będą mogli płacić artystom

Obecnie dzięki inteligentniejszym rozwiązaniom – takim, jakie stosuje Musiio – możemy w łatwy sposób zautomatyzować wielogodzinne przeszukiwanie muzyki.

SoundCloud – pokaż, co lubisz, a resztą zajmiemy się my

Wykorzystując sztuczną inteligencję do słuchania utworów, Musiio może zidentyfikować cechy, które pomogą mu przewidzieć konkretne rekomendacje dla danego słuchacza. Firma wyjaśnia, że ​​Musiio stanie się „rdzeniem” w odkrywaniu muzyki zamieszczonej na ich platformie. Co więcej, pomoże zidentyfikować talenty i trendy przed innymi.

SoundCloud to wyjątkowa firma. Jego pozycja rynkowa, zarówno jako usługi streamingowej dla fanów, jak i firmy usługowej dla artystów nie przypomina żadnej innej platformy. Oznacza to, że jest to jedyne miejsce, które utrzymuje bezpośrednią relację z artystami i słuchaczami.

– Eliah Seton, prezez SoundCloud

Swoje podekscytowanie wyrażają także podmioty odpowiedzialne za Mussio.

SoundCloud to nie tylko legendarna znana marka, ale także firma nakierowana na artystów, która, moim zdaniem, jest przyszłością nowego, holistycznego przemysłu muzycznego. Jestem niesamowicie dumny, że po 4 latach budowania Musiio jesteśmy teraz częścią SoundCloud. Przed nami wiele dobrego, o czym już niebawem przekonają się słuchacze na całym świecie.

– Hazel Savage, dyrektor generalny Musiio


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →