SoundCloud prezentuje wart 15 mln dolarów plan wsparcia artystów

News
soundcloud

SoundCloud zdecydował się zainicjować dalsze działania, aby wspomóc finansowo twórców w czasie pandemii koronawirusa. Na co dokładnie zdecydowała się europejska platforma muzyczna?

SoundCloud i 15 milionów

SoundCloud po tym, jak połączył siły z Twitchem, aby ułatwić artystom możliwość zarabiania w czasie trwającej pandemii, podejmuje kolejne kroki w tym zakresie. Prezes platformy, Kerry Trainor, ogłosił wart 15 mln dolarów plan wsparcia twórców na najbliższe miesiące.

Od czwartku, twórcy na SoundCloud mają możliwość dodania specjalnego przycisku do swoich profili, które zostały stworzone w celu ułatwienia bezpośredniego wsparcia fanów poprzez Kickstarter, Patreon, Bandcamp, czy Paypal. Dodatkowo, firma oferuje teraz możliwość bezpłatnego skorzystania ze swoich narzędzi promocyjnych (wycenianych na 5 milionów dolarów). Każdego tygodnia redakcja SoundCloud wybierze 5 twórców, których będzie promować całkowicie za darmo swoimi kanałami. Wystarczy, że artyści oznaczą swoją muzykę hashtagiem #GetMorePlay.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

soundcloud

SoundCloud będzie pomagać artystom również w dystrybucji

Platforma muzyczna uruchomiła również opcję Repost, nową usługę dystrybucyjną, która powstała w wyniku przejęcia w maju 2019 roku spółki zarządzającej prawami autorskimi i dystrybucyjnej Repost Network. Serwis, który daje niezależnym artystom dostęp do profesjonalnych usług marketingowych i monetyzacyjnych oraz funkcji dystrybucyjnych, jest udostępniany wszystkim twórcom SoundCloud.

To nie koniec. SoundCloud przeznacza dodatkowo 10 milionów dolarów na pomoc w rozwoju kariery niezależnych artystów dzięki nowej ofercie usług dla artystów, Repost Select. Artyści wybrani do programu otrzymają dostęp do dedykowanego, wewnętrznego account managera, gdzie będą mieli dostęp do wielu narzędzi marketingowych i promocyjnych. Zgłoszenia do programu są przyjmowane już teraz.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →