Idą zmiany. Warner jest pierwszą dużą wytwórnią, która podpisała się pod modelem SoundCloud „fan-powered royalty (FPR)”.

Fot. SoundCloud.com
News
System rozliczeń SoundCloud zdobywa sobie przychylność rynku

Czy do nowego systemu rozliczeń proponowanego przez SoundCloud dołączą też inni globalni gracze?

System rozliczeń SoundCloud zdobywa sobie przychylność rynku

Wytwórnia Warner Music Group podpisała umowę licencyjną z SoundCloud, dotyczącą systemu tantiem zasilanych przez fanów. System fan-powered royalty (FPR) pozwala przydzielać tantiemy artystom na podstawie indywidualne odsłuchy użytkowników i jest uważany za zdecydowanie bardziej dla muzyków. WMG jest pierwszą dużą wytwórnią, która przyjęła ten system, co może sygnalizować nadchodzącą większą zmianę w branży.

Ewolucja przemysłu muzycznego przynosi nowe sposoby tworzenia, konsumowania i zarabiania. W miarę rozwoju ekosystemu WMG koncentruje się na rozwijaniu i eksperymentowaniu z nowymi modelami ekonomicznymi, aby zapewnić maksymalne możliwości naszym artystom i ich społecznościom

napisała w specjalnym oświadczeniu dyrektor ds. cyfrowych WMG, Oana Ruxandra.

Fot. SoundCloud.com

Muzycy zarobią więcej

Firma streamingowa SoundCloud z siedzibą w Berlinie po raz pierwszy ogłosiła nowy system, który przydziela tantiemy na podstawie indywidualnych odsłuchów użytkowników, w marcu 2021 roku. W ostatnim raporcie przeprowadzonym przez Midia Research przeanalizowano zarobki 118 000 artystów korzystających z systemu FPR na SoundCloud. 56 procent stwierdziło, że zarobiło więcej dzięki FPR niż w modelu pro-rata stosowanym przez Spotify i innych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W ramach FPR przychody z subskrypcji lub reklamy każdego fana są rozdzielane między artystów, których słuchają, a nie łączone w ramach tradycyjnego modelu proporcjonalnego, który przemysł muzyczny stosuje od ponad dekady

czytamy w oświadczeniu prasowym SoundCloud.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →