Śmierć iPoda stała się faktem

fot. Kryo / Wikimedia Commons
Elektronika News Technologia
IPOD 2022

Firma Apple ogłosiła, że po ponad 20 latach oficjalnie zaprzestaje produkcji iPoda. Nie oszukujmy się - wobec obecnych trendów i dominacji mediów streamingowych decyzja o wyłączeniu produkcji legendarnego odtwarzacza była kwestią czasu. Sprawdźcie szczegóły!

iPod – najmodniejszy odtwarzacz muzyki lat 2000.

W pierwszej dekadzie XXI wieku w grubych książkach opisujących dekady muzyki popularnej ostatni rozdział, prezentujący ówczesną współczesność, zawsze zawierał wzmiankę o mp3 i iPodzie. Firma Apple wypuściła na rynek swój odtwarzacz muzyczny w październiku 2001 roku z oryginalną białą, prostokątną konstrukcją i nawigacją po kliknięciu.

Apple Music Event 2001-The First Ever iPod Introduction

Późniejsze edycje obejmowały Mini, klasyczne iPody obsługujące wideo, Nano i jeszcze mniejszy iPod Shuffle. Dizajn oraz wygoda w przeglądaniu i słuchaniu muzyki powodowały, że ten odtwarzacz stał się niebywale modny, a jego posiadanie było w tamtym okresie szpanem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

How Apple Created Music’s Best Device (And Then Ruined It)

iPod nie był pierwszym odtwarzaczem mp3 na rynku, podobnie jak iPhone nie był pierwszym smartfonem – ale ten unikatowy projekt Apple okazał się być impulsem do cyfrowej muzyki. Produkt ten przyczynił się do odciągnięcia ludzi od odtwarzaczy CD i kaset, a w niektórych krajach, również od nielegalnego udostępniania plików. Przypomnijmy, że w 2001 roku przemysł muzyczny walczył o przetrwanie, ponieważ utwory były zgrywane i udostępniane na platformach (takich jak Napster) szybciej, niż wytwórnie płytowe mogły wystosować groźby prawne. Wprowadzenie na rynek iTunes, a wkrótce potem iPoda, zapewniło mu koło ratunkowe w postaci przychodów z legalnie zakupionych plików do pobrania. Ożywiło to Apple na rynku, który wówczas był w cieniu dominacji Microsoftu.

Napster Documentary: Culture of Free | Retro Report | The New York Times

W 2007 roku firma Apple wprowadziła swojego pierwszego iPoda – wersję Touch, a gdy firma zaczęła wprowadzać inne nowe produkty – takie jak coraz bardziej wyrafinowane iPhone’y oraz uruchomiła usługę streamingu Apple Music – popularność odtwarzacza zaczęła spadać.

Zobacz także: Munocast 014: daisy cutter & naked relaxing: „Nie należy mylić networkingu z kolesiostwem”

Zgodnie z oświadczeniem, iPod Touch – ostatni model – pozostanie w sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej firmy, sklepów Apple i autoryzowanych sprzedawców „do wyczerpania zapasów”.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →