Apple prezentuje Macbooka Pro z procesorem M2

fot. Apple / YouTube
Elektronika News Technologia
m2

Jeszcze kilka miesięcy temu światek producentów muzycznych zachwycał się nowymi supermocnymi procesorami M1 Max i M1 Ultra od Apple. Teraz gigant z Cupertino prezentuje najnowszy model Macbooków Pro z czipami M2. Czy to coś zmienia?

Czas na M2?

Chip, który według Apple jest ich najnowszym „systemem na chipie”, zawiera do 12 rdzeni procesora i do 19 rdzeni GPU oraz może pomieścić do 32 GB pamięci RAM. Do tej pory najmocniejsza konfiguracja M2 Max ma również 12-rdzeniowy procesor graficzny, ale oferuje procesor graficzny z aż do imponujących 38 rdzeni, wraz z większą pamięcią podręczną L2. Maksymalna wielkość pamięci RAM w Macbooku Pro z takim procesorem nie wynosi już 64 GB, a… 96! Ta zmiana ma duży wpływ (podobno do 30%) na poprawę wydajności.

Meet the new MacBook Pro and Mac mini | Apple

Apple twierdzi, że nowe modele MacBooka umożliwiają twórcom „pracę na scenach tak dużych, że laptopy PC nie mogą ich nawet uruchomić”, ponieważ oferują 22 godziny pracy na baterii i obsługują wyświetlacze do 8K przez HDMI.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MacBook Pro z układem Apple zmienił reguły gry, umożliwiając profesjonalistom przesuwanie granic swoich przepływów pracy w podróży i robienie rzeczy, o których nigdy nie myśleli, że są możliwe na laptopie. Dzisiaj MacBook Pro jest jeszcze lepszy. Dzięki szybszej wydajności, ulepszonej łączności i najdłuższej żywotności baterii w komputerze Mac, a także najlepszemu wyświetlaczowi w laptopie, po prostu nie ma nic lepszego – powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu światowego.

Macbook Pro z M2 – dla kogo?

Dobra rada! Jeśli jesteś producentem muzycznym, perspektywicznym zajawkowiczem, bądź używasz wielu kreatywnych aplikacji (do zdjęć, montażu itd.), wtyczek, bibliotek itp. zalecamy – aby wykorzystać w pełni potencjał nowych procesorów kup Macbooka ze zdecydowanie większą pojemnością dysku SSD oraz pamięcią RAM. Wiemy, że sprzedawcy i reklamy kuszą na start tańszymi modelami nowych komputerów, ale jeśli przyjrzycie się uważnie to mniejsza kwota jest równoznaczna z oszczędnością na specyfikacji. Tym samym po prostu… tracicie dwa razy. 1 TB dysku SSD oraz 32 GB RAM przy obecnych standardach w produkcji to absolutne minimum. Nowy Macbook Pro z procesorem M2 Max z wymienioną specyfikacją kosztuje 18 599 (w wersji 14-calowej), lub 20 999 (w wersji 16-calowej). Warto dodać, że w sklepie Apple, można poprosić o dodatkowe preinstalowane oprogramowanie: Logic Pro oraz Final Cut Pro.

MacBook Pro M2 Pro/Max or MacBook Air M2 for Music Production?

Więcej informacji znajdziecie na stronie apple.com.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →