Apple prezentuje Macbooka Pro z procesorem M2

fot. Apple / YouTube
Elektronika News Technologia
m2

Jeszcze kilka miesięcy temu światek producentów muzycznych zachwycał się nowymi supermocnymi procesorami M1 Max i M1 Ultra od Apple. Teraz gigant z Cupertino prezentuje najnowszy model Macbooków Pro z czipami M2. Czy to coś zmienia?

Czas na M2?

Chip, który według Apple jest ich najnowszym „systemem na chipie”, zawiera do 12 rdzeni procesora i do 19 rdzeni GPU oraz może pomieścić do 32 GB pamięci RAM. Do tej pory najmocniejsza konfiguracja M2 Max ma również 12-rdzeniowy procesor graficzny, ale oferuje procesor graficzny z aż do imponujących 38 rdzeni, wraz z większą pamięcią podręczną L2. Maksymalna wielkość pamięci RAM w Macbooku Pro z takim procesorem nie wynosi już 64 GB, a… 96! Ta zmiana ma duży wpływ (podobno do 30%) na poprawę wydajności.

Meet the new MacBook Pro and Mac mini | Apple

Apple twierdzi, że nowe modele MacBooka umożliwiają twórcom „pracę na scenach tak dużych, że laptopy PC nie mogą ich nawet uruchomić”, ponieważ oferują 22 godziny pracy na baterii i obsługują wyświetlacze do 8K przez HDMI.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MacBook Pro z układem Apple zmienił reguły gry, umożliwiając profesjonalistom przesuwanie granic swoich przepływów pracy w podróży i robienie rzeczy, o których nigdy nie myśleli, że są możliwe na laptopie. Dzisiaj MacBook Pro jest jeszcze lepszy. Dzięki szybszej wydajności, ulepszonej łączności i najdłuższej żywotności baterii w komputerze Mac, a także najlepszemu wyświetlaczowi w laptopie, po prostu nie ma nic lepszego – powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu światowego.

Macbook Pro z M2 – dla kogo?

Dobra rada! Jeśli jesteś producentem muzycznym, perspektywicznym zajawkowiczem, bądź używasz wielu kreatywnych aplikacji (do zdjęć, montażu itd.), wtyczek, bibliotek itp. zalecamy – aby wykorzystać w pełni potencjał nowych procesorów kup Macbooka ze zdecydowanie większą pojemnością dysku SSD oraz pamięcią RAM. Wiemy, że sprzedawcy i reklamy kuszą na start tańszymi modelami nowych komputerów, ale jeśli przyjrzycie się uważnie to mniejsza kwota jest równoznaczna z oszczędnością na specyfikacji. Tym samym po prostu… tracicie dwa razy. 1 TB dysku SSD oraz 32 GB RAM przy obecnych standardach w produkcji to absolutne minimum. Nowy Macbook Pro z procesorem M2 Max z wymienioną specyfikacją kosztuje 18 599 (w wersji 14-calowej), lub 20 999 (w wersji 16-calowej). Warto dodać, że w sklepie Apple, można poprosić o dodatkowe preinstalowane oprogramowanie: Logic Pro oraz Final Cut Pro.

MacBook Pro M2 Pro/Max or MacBook Air M2 for Music Production?

Więcej informacji znajdziecie na stronie apple.com.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →