Kolejna aktualizacja macOS sprawia kłopoty twórcom

fot. Erwi / Unsplash
News Technologia
Erwi

Tradycyjnie kolejna aktualizacja systemu macOS na starcie sprawia kłopoty producentom muzycznym i nie tylko. Dla własnej wygody lepiej wstrzymajcie się z instalacją.

Ventura – to jeszcze nie ten moment

Jeśli produkujesz muzykę i zaktualizujesz już teraz swojego macOS, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że natkniesz się na sporo problemów. Nie wszystkie wtyczki zostały zaktualizowane pod nowy system Ventura. W ubiegłym tygodniu DJ MELL G poinformowała za pośrednictwem swojego Instagrama, że przez zaktualizowanie systemu do Ventury nie może używać swoich USB.

Musi minąć parę tygodni, nim programiści dostosują swoje oprogramowanie do nowego systemu. Jeśli posiadasz wiele wirtualnych instrumentów od różnych producentów (szczególnie tych nieapple’owskich) i chcesz nadal korzystać z nich wszystkich, to najlepiej wstrzymaj się z aktualizacją Ventury przez kilka tygodni. Na ten moment Ableton, Novation oraz Valhalla DSP to kilka marek, które twierdzą, że ich oprogramowanie jest kompatybilne z nowym macOS. Z kolei marki Avid, Cherry Audio, Cubase i iZotope albo uzyskały częściowe wsparcie dla swojego katalogu, albo jeszcze nie złożyły oświadczenia w sprawie kompatybilności swoich oprogramowań z najnowszym systemem Apple’a. Oczywiście producenci i zajawkowicze pracujący na oprogramowaniu apple’owskim, czyli Logic Pro oraz Garageband, nie będą mieć żadnych problemów. Więcej aktualności w sprawie kompatybilności oprogramowań muzycznych z systemem Ventura znajdziecie na stronie Pro Tools Expert.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Please DON’T UPDATE To MacOS Ventura!! |Musicians, Producers, Engineers|

Najciekawszymi aspektami nowego systemu są takie funkcje, jak np. Stage Manager, która pozwala grupować i chować aplikacje z boku pulpitu w celu szybkiego dostępu, a także funkcja Continuity, pozwalająca używać iPhone’a (XR lub nowszego) jako kamery internetowej do komputera Mac. Więcej nowinek możecie zobaczyć w poniższym filmiku Mateusza Krawczyka.

macOS Ventura Już Jest! 10 NOWOŚCI w Komputerach Apple – czego Warto Używać?

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →