Moog Music nareszcie wypuścił wtyczkę Model D na macOS

fot. Moog Music
News Technologia
MoogMoog Music nareszcie wypuścił wtyczkę Model D na macOS

Przez kilka lat producenci korzystający głównie z wirtualnych instrumentów byli skazani głównie na zamienniki, kopie legendarnego syntezatora. Od 2020 jedyną inną emulacją Minimooga na komputery zatwierdzoną przez ich twórców jest wtyczka UAD firmy Universal Audio. Aż cztery lata trzeba było czekać, zanim Moog wypuści na komputery z systemem macOS swój własny wirtualny instrument - Model D - zaprezentowany wcześniej na iPhone'y i tablety.

Model D na macOS – od razu na szczycie zainteresowania

Kiedy dowiedziałem się o tym, że Model D jest już dostępny na macOS, to zobaczyłem również, że aplikacja ta jest obecnie najczęściej kupowaną i pobieraną rzeczą z AppStore. I nic dziwnego, bo jest to absolutny must have każdego producenta i zajawkowicza muzyki elektronicznej w jakiejkolwiek formie. Już abstrahując od samego wyglądu, który jest przepiękny i wiernie wzoruje się na oryginale, to ten wirtualny instrument brzmi po prostu świetnie. Zawierająca 160 ustawień wtyczka jest czymś więcej niż tylko wiernym odtworzeniem monofonicznego syntezatora z lat 70. Oprócz czterodźwiękowej polifonii mamy tu jeszcze takie efekty jak nieśmiertelny i bardzo popularny również w dzisiejszych czasach arpeggiator, a także looper czy delay. Aktualizacja oferuje nowe zarządzanie ustawieniami wstępnymi. Podobnie jak w przypadku Model 15, możesz również dokupić sobie dodatkowe presety (jedna paczka w cenie ok. 30 zł), gdzie znajdziesz legendarne dźwięki znane z wielu hitów czy atonalne efekty rodem ze wczesnych sci-fi itp.

Introducing Minimoog Model D for macOS

Zobacz także: Model 15 – legendarny syntezator na Twoim komputerze

Model D na macOS – cena

Jeśli masz już wersję Model D na iOS, będziesz mógł bezpłatnie pobrać również wersję macOS. Wystarczy zalogować się do App Store przy użyciu tego samego Apple ID i kliknąć Pobierz. Minusem jest fakt, że wtyczka działa tylko na macOS z systemem Big Sur lub nowszymi, tak że jeśli masz starszy komputer, to warto pomyśleć o nowym – niestety. Cena Model D to obecnie 25 dolarów. Dostępna jest również nowej oferta od Mooga, gdzie w pakiecie możesz kupić Model D i Model 15 Modular Synthesizer w cenie 50 dolarów – jeśli ich nie posiadasz, a masz nowszy sprzęt, to nawet się nie zastanawiaj!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

PS Psst… jeśli nie masz macOS-a lub dobrego procesora, to gorąco polecam wtyczkę The Legend od Synapse Audio.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →