Pogłoski: nadchodzą tanie AirPodsy

fot. Lala Azizi
Elektronika News Technologia
airpods

Mówi się, że Apple opracowuje nowy, budżetowy model AirPods, który miałyby zdominować segment tanich słuchawek bezprzewodowych. Sprawdzamy, ile w tym prawdy.

Nowe-tanie AirPodsy

Od czasu premiery AirPods pierwszej generacji w 2016 roku, Apple zdominowało rynek, jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe. Jak donosi 9to5Mac, cytując słowa analityka Jeffa Pu, gigant technologiczny może mieć w zanadrzu bardziej przystępną cenowo alternatywę – prawdopodobnie o nazwie AirPods Lite. Według Pu, który pracuje w ramach Haitong International Tech Research, ten tańszy model nie byłby konkurentem dla poprzednich projektów marki, ale zamiast tego poradziłby sobie z innymi dostępnymi na rynku opcjami budżetowymi. Chociaż Apple nigdy w przeszłości nie rozwijał produktów z niższej półki cenowej, analityk podejrzewa, że ​​to przedsięwzięcie może być spowodowane spadkiem popytu na AirPods, który miał miejsce w ciągu ostatniego roku.

Które AirPodsy Warto Kupić w 2023? Niektórych Słuchawek Już Się NIE OPŁACA

Do tej pory wypuszczono na rynek cztery modele bezprzewodowych słuchawek, jednak w tym roku przewiduje się, że dostawy spadną do 63 sztuk, czyli o 10 milionów mniej niż w 2022 roku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane słabą reakcją na model trzeciej generacji, który pojawił się na rynku w 2021 roku. Na razie Apple decydowało się na dyskontowanie starszych modeli zamiast wprowadzenie tańszych alternatyw. Ze względu na fakt, iż druga generacja AirPods jest sprzedawana po obniżonej cenie, można się spodziewać, że AirPods Lite będą kosztował taniej o ponad 500 zł. Chociaż Jeff Pu nie udostępnia żadnych szczegółów na temat wyglądu ani funkcji AirPods Lite, biorąc pod uwagę charakter rozwoju, można zakładać, że wiele wartych uwagi udogodnień (takich jak redukcja szumów, spersonalizowany dźwięk przestrzenny, czy ładowanie bezprzewodowe) zostanie usuniętych z tańszej wersji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →