Skuteczny w 99 procentach, wspierany przez Bayern Monachium. Czym jest testFRWD?

News
Fot. der brutkasten

Hennes Weiss i Veit-Ander Aichbichler, założyciele austriackiej firmy tFRWD, wraz z firmą partnerską Lead Horizion pod przewodnictwem wirusologa Christopha Steiningera, przedstawiają pierwszy na świecie zestaw do samodzielnego wykonywania testów PCR. Startup, który powstał latem 2020 roku, ma przywrócić do "żywych" branżę turystyczną i eventową. Czy testFRWD jest zatem nadzieją na lepsze jutro?

We współpracy z partnerami, tFRWD opracowało przełomowe, innowacyjne, opatentowane rozwiązanie zaprojektowane tak, aby z naciskiem na przemysł turystyczny umożliwić bezbolesne, zakrojone na szeroką skalę i tanie przeprowadzanie testów. Zestaw testowy posiada certyfikat CE i jest zgodny z wytycznymi i regulacjami Unii Europejskiej i WHO.

Fot. Getty Images

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

testFRWD. Skuteczność ceniona za Zachodzie

Skuteczność na poziomie 99 procent stawia testFRWD w roli game changera w walce o lepsze jutro i ponowne otwarcie przemysłu zajmującego się organizacją imprez. Zestaw do samodzielnego przeprowadzania testu PCR za pomocą śliny został już przetestowany w Hiszpanii, NiemczechWielkiej Brytanii i Portugalii. Opracowano już w tym celu koncepcję bezpieczeństwa opierającą się na kontroli wprowadzania kodów QR, zgodnej z ochroną danych.

Dokładność testu antygenowego jest niewystarczająca w porównaniu z testami PCR. Istnieją naukowe dowody na to, że testy te, są dokładne tylko w około 75 procentach. Zatem, co czwarty test jest potencjalnie fałszywie ujemny albo dodatni, tj. nie jest wystarczająco miarodajny. Testy te, nie nadają się do imprez w pomieszczeniach i na dużych imprezach, ponieważ ryzyko dla odwiedzających jest zbyt duże

– skomentował Hennes Weiss

Pierwsze testy przeprowadzone przez wirusologa Christopha Steiningera i firmę Lead Horizon trafiły tego lata na pierwsze strony gazet. W przeciwieństwie do nieprzyjemnego wymazu z gardła, który wymaga przeszkolonego personelu medycznego, test płukania gardła można łatwo i bezboleśnie przeprowadzić w domu, stosując zasadę do it yourself. Po pobraniu płynu do płukania gardła do małego pojemnika trafia on do laboratorium. Użytkownicy otrzymują wynik w aplikacji w ciągu 24 godzin od dostarczenia próbki.

Zaledwie jednominutowa procedura utrwaliła się już na dobre w Austrii jako alternatywa dla wymazów z gardła. Test Lead Horion zgodny z zaleceniami WHO jest dostępny w sklepach detalicznych w cenie 129 euro. Test ma być teraz stosowany również podczas imprez i turystyki. W tym celu Lead Horizon nawiązał współpracę z nowopowstałym wiedeńskim startupem testFRWD, który posiada wystarczające know-how w branży eventowej.

Fot. testFRWD

Fot. testFRWD

testFRWD. Poważni gracze

Za testem tFRWD stoi były menedżer wiedeńskiego klubu Pratersauna, Hennes Weiss (Solomun ze zdjęcia przyp. red.) i organizator Lighthouse Festival, Veit-Ander Aichbichler, obecnie nadzorujący licznymi projektami turystycznymi we Włoszech. Plany obu panów względem testów wkraczają powoli na szersze wody:

Oprócz dalszych rozmów z potencjalnymi partnerami z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Meksyku, Bliskiego Wschodu i Azji, prowadzimy również liczne negocjacje z dużymi graczami w branży eventowej i turystycznej. Należą do nich np. krajowe ligi piłkarskie, ale także linie lotnicze. Za pośrednictwem naszego partnera Sport-JV przedstawiliśmy niedawno projekt Komitetowi MKOl ds. Olimpiady w Tokio i UEFA, w związku z nadchodzącym EURO 2021 . Aby nasze rozwiązanie mogło być wdrożone logistycznie, budujemy również sieć lokalnych partnerów laboratoryjnych. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować wymagane możliwości testowe w przyszłości.

W połączeniu z aplikacją, która wykorzystuje algorytmy rozpoznawania twarzy do identyfikacji odbiorców testu, użytkownicy filmują się, płucząc roztwór soli fizjologicznej przez minutę, po czym otrzymują wyniki za pośrednictwem aplikacji w ciągu 24 godzin. Następnie, użytkownicy otrzymują weryfikację, która pozwala im uczestniczyć w wybranym przez siebie wydarzeniu.

testFRWD – how to test yourself?

testFRWD. Wsparcie branży sportowej

Największe kluby piłkarskie, takie jak Bayern Monachium i AC Milan, wspierają plan działania przedsięwzięcia, mający na celu ponowne otwarcie imprez sportowych. Test w obu zespołach został uruchomiony we wrześniu ubiegłego roku.

W chwili obecnej jesteśmy w kontakcie z kilkoma rządami w celu rozwijania naszych kanałów dystrybucji. Obecnie (oprócz Austrii) są to Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Egipt i Kuwejt. We wspomnianych krajach wkrótce otrzymamy licencję i jesteśmy pewni, że szybko wprowadzimy produkt na rynek. Zestawy testowe do samodzielnego wykonywania testów – jak wiadomo – nie są tabliczką czekolady, którą od tak można importować i eksportować. Przy wchodzeniu na nowe rynki właściwe ministerstwa muszą zatwierdzić walidację produktu.

testFRWD

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →