Przychody branży muzycznej w UE spadły o 76 procent

News
Przychody branży muzycznej w UE spadły o 76 procent

Branża muzyczna jest w poważnych kłopotach. W ostatnim roku odnotowano ogromny spadek przychodów w Unii Europejskiej. Większe straty procentowe odnotował jedynie przemysł lotniczy.

Branża muzyczna pod kreską

Raport opublikowany przez European Grouping Of Societies Of Authors And Composers (GESAC) wykazuje aż 76% spadek przychodów branży muzycznej w 2020 roku. Jeszcze większy, bo 90% spadek odnotowano w eventach (eventy w raporcie podpadają pod przemysł muzyczny). Cały sektor kultury Unii Europejskiej stracił w zeszłym roku 31,2% w porównaniu z dochodami z 2019 roku. Nieco gorzej wypadł jedynie sektor lotniczy, który wykazał straty na poziomie 31,4%.

branża muzyczna

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Branża muzyczna potrzebuje wsparcia

Jednym z niewielu podsektorów zaliczanych do „kultury”, który odnotował wzrost w 2020 roku jest sektor gier video (wzrost obrotów o 9%). Nastąpił także wzrost przychodów o 8%  z tytułu sprzedaży cyfrowej muzyki. Spadła za to sprzedaż fizycznych nośników muzycznych – aż o 35%. Tak samo zmalały zresztą pobrane tantiemy.

Zatrudniając około 7,6 mln osób przemysł kulturalny UE był w 2019 r. większy od połączonego razem przemysłu samochodowego i telekomunikacyjnego. Autorzy raportu wzywają ja do szybkich i pokaźnych inwestycji w szeroko pojęta kulturę. Z treścią całego dokumentu możecie zapoznać się pod tym adresem.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →