Przychody branży muzycznej w UE spadły o 76 procent

News
Przychody branży muzycznej w UE spadły o 76 procent

Branża muzyczna jest w poważnych kłopotach. W ostatnim roku odnotowano ogromny spadek przychodów w Unii Europejskiej. Większe straty procentowe odnotował jedynie przemysł lotniczy.

Branża muzyczna pod kreską

Raport opublikowany przez European Grouping Of Societies Of Authors And Composers (GESAC) wykazuje aż 76% spadek przychodów branży muzycznej w 2020 roku. Jeszcze większy, bo 90% spadek odnotowano w eventach (eventy w raporcie podpadają pod przemysł muzyczny). Cały sektor kultury Unii Europejskiej stracił w zeszłym roku 31,2% w porównaniu z dochodami z 2019 roku. Nieco gorzej wypadł jedynie sektor lotniczy, który wykazał straty na poziomie 31,4%.

branża muzyczna

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Branża muzyczna potrzebuje wsparcia

Jednym z niewielu podsektorów zaliczanych do „kultury”, który odnotował wzrost w 2020 roku jest sektor gier video (wzrost obrotów o 9%). Nastąpił także wzrost przychodów o 8%  z tytułu sprzedaży cyfrowej muzyki. Spadła za to sprzedaż fizycznych nośników muzycznych – aż o 35%. Tak samo zmalały zresztą pobrane tantiemy.

Zatrudniając około 7,6 mln osób przemysł kulturalny UE był w 2019 r. większy od połączonego razem przemysłu samochodowego i telekomunikacyjnego. Autorzy raportu wzywają ja do szybkich i pokaźnych inwestycji w szeroko pojęta kulturę. Z treścią całego dokumentu możecie zapoznać się pod tym adresem.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →