ADE i Awakenings jednak się odbędą? Holenderski rząd ma sposób na duże festiwale

Festiwale News
Fot. Eva Plavier

Holenderski rząd na czele z ministrem kultury, Ingrid van Engelshoven, ma plan wsparcia dla dotkniętych przez pandemię organizatorów festiwali muzycznych. W praktyce oznaczałoby to, że największe imprezy w kraju odbędą się jeszcze w 2021 roku.

Kiedy polscy rządzący po raz kolejny spuszczają kurtynę milczenia nad sektorem eventowym, władze Holandii obierają zgoła inny kierunek. Tamtejszy rząd robi wszystko by jeszcze w tym roku, a dokładniej od 1 lipca, móc zorganizować festiwale muzyczne w swoim kraju. Czy to oznacza, że będzie nam dane odwiedzić i celebrować święto Amsterdam Dance Event (ADE), DGTL Amsterdam i Awakenings?

Holenderski rząd oferuje 300 milionów euro

Na obecnym etapie prac, kalkulacje holenderskiego rządu wyglądają doprawdy obiecująco. W zeszłym miesiącu ogłosił on specjalistyczny fundusz w wysokości co najmniej 300 milionów euro, co umożliwia organizatorom planowanie imprez na drugą połowę 2021 r. Projekty, które zostały przeniesione na jesień i które ponownie zostaną odwołane wskutek pandemii, zostaną objęte rządowym ubezpieczeniem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Festiwale w Holandii jednak się odbędą

fot. ADE

Fundusz ma zapewnić ubezpieczenie wydarzeniom zaplanowanym między 1 lipca a końcem 2021 z minimum 3 000 uczestników. Holenderska minister kultury, Ingrid van Engelshoven stwierdziła, że nie jest rozsądnym oczekiwać, że przy wciąż istniejącym zagrożeniu, ludzie będą w nieroztropny sposób podchodzić do tematu.

Fundusz jest punktem na horyzoncie dla organizatorów festiwali. Mogą się oni oprzeć na funduszu gwarancyjnym, w którym zarezerwowano co najmniej 300 mln euro. Branża eventowa już dawno stanęła w miejscu z powodu koronawirusa. Potrzebne są gwarancje, aby przywrócić ją na właściwe tory

– dodała na koniec minister kultury

Festiwale w Holandii jednak się odbędą

Fot. Awakenings Festival

Na werdykt trzeba poczekać

Największe holenderskie festiwale, które odbywają się wiosną lub wczesnym latem, takie jak Awakenings i DGTL, już zmieniły harmonogramy nadchodzących wydarzeń, licząc na pokrycie ewentualnych strat wspomnianym funduszem.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, inny holenderski festiwal, Liquicity napisał:

Wspaniała wiadomość! Holenderski rząd ogłosił, że chce zezwolić na festiwale po 1 lipca! Jeśli festiwale nadal zostaną odwołane z powodu zmieniających się okoliczności COVID-19, organizatorzy prawdopodobnie otrzymają rekompensatę za koszty. Festiwale w Holandii wyprzedają się obecnie w rekordowym tempie z powodu tego nowego oświadczenia rządu.

Oficjalnie wiadomo, że zaplanowany pierwotnie na ostatni weekend czerwca Awakenings Festival, odbędzie się 11 i 12 września. Podobnie, jak DGTL Amsterdam, które na datę swojego eventu wybrało te same dni. Ostatni z wielkich, Amsterdam Dance Event (ADE) nadal planuje swoją edycję w 2021 roku w dniach 13-17 października.

Zdjęcie główne: Awakenings Festival – Fot. Eva Plavier

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →