Sierpniowe techno podcasty, obok których nie można przejść obojętnie

Playlista
VTSS - Fot. Artur Nowicki

Sezon letni za nami. Nie oznacza to jednak końca naszego comiesięcznego zestawienia. Przed Wami szósta odsłona najciekawszych podcastów polskich artystów, obok których nie mogliśmy przejść obojętnie.

Jako, że ostatni miesiąc wakacji stał pod znakiem wielu bardzo ciekawych publikacji, wybór „finałowej dziesiątki” był tym razem trudniejszy, niż ostatnio. Splądrowane w tym celu wszelakie platformy, kanały muzyczne i profile, dały bardzo owocne rezultaty.

Moja muzyczna biblioteka została wzbogacona w sierpniu o podcasty artystów, którzy w poprzednich odsłonach cyklu, nie wystąpili. Dlatego nie przedłużając – zapraszam do lektury.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sierpniowe techno podcasty, na które warto zwrócić uwagę

Unsound x SHAPE: VTSS

VTSS, czyli chyba najbardziej rozpoznawalna polska artystka sceny techno, dopiero po pół roku gości w naszym zestawieniu. Zabieg celowy? Broń Boże. Prędzej brak materiału, którego mieszkająca na co dzień w Berlinie Martyna, nie miała sposobności zaprezentować. Sierpień nie tylko pozwolił naszej rodaczce na pierwsze występy po klubowym lockdownie, ale również dał możliwość podzielenia się ze swoimi fanami najnowszym podcastem. Ten we współpracy festiwalu Unsound, platformy SHAPE i Radia Kapitał, został zarejestrowany i udostępniony w ramach projektu Intermission Studio.

Magistraal Podcast 032 || L Ʌ V Σ N

L A V E N – podobnie jak VTSS – po dłuższej przerwie wraca z najnowszym podcastem. O muzycznej posusze nie ma jednak mowy. Marta w czasie pandemii pieczołowicie pracowała nad najnowszymi materiałami, czego dowodem jest chociażby najnowszy utwór All Is Temporary wydany na najnowszym VA holenderskiego Tenebrism Records. Utwór usłyszycie od 40 minuty i to, co go wyróżnia od dotychczasowych produkcji, to użyty premierowo wokal polskiej artystki. Oby nie ostatni!

Vault Sessions #19 – Deas

Deas po raz kolejny nie daje o sobie zapomnieć. Trzeba przyznać, że akcja marketingowa skupiona wokół najnowszej EP 1997, mogła zrobić wrażenie. Nie chcąc spocząć na laurach, Karol po raz kolejny wnosi się na wyżyny swoich muzycznych możliwości, prezentując najnowszy mix ekipie z Vault Session. Żeby podkreślić znaczenie obecności Polaka na holenderskiej platformie, to w ostatnich tygodniach swoje nagrania publikowali na niej chociażby Lewis Fautzi, Stef Mendesidis, Endlec czy Inhalt der Nacht w duecie z Hadone.

50 godzin miłości: Subcode

Jedna z pierwszoplanowych postaci kolektywu Revive w końcu doczekała się nowego podcastu. Po blisko 15 miesiącach od ostatniego nagrania dla polskiego kanału Intramural nadszedł czas na długo wyczekiwaną nowość. Zmianę względem poprzedniego podcastu słychać od pierwszego utworu. Taka, a nie inna forma nowego nagrania, nie była dziełem przypadku. Zaledwie dzień po publikacji materiału, Subcode wystąpił u boku legendarnego Freddy K, w trakcie niedawnego maratonu miłości zorganizowanego przez stołeczne 999. Efekt? 100% techno, 100% oldschool. Sprawdźcie koniecznie!

Miejsca w techno gdzie…#172 Jurek Przezdziecki

Nazwisko Przezdziecki w nomenklaturze polskiej elektroniki znane jest niemalże każdemu. Człowiek wielu talentów, osobowość muzyczna dawno wykraczająca poza utarte schematy. W najnowszym podcaście dla  Miejsca w techno gdzieJurek Przezdziecki prezentuje swoją najmocniejszą odsłonę wykorzystując w tym celu utwory wielu specjalistów w swoich fachu. Clouds, Randomer, Amotik, NN w remixie MRD czy 3 autorskie utwory wydane pod aliasem Epi Centrum. Sylo, Crepuscular, Define Irony świetnie uzupełniają mix w wykonaniu warszawskiego producenta.

Polish Techno.logy | Podcast #103 | MIKO

Świetna selekcja i wiele nowości. Tym charakteryzuje się najnowszy podcast MIKO dla Polish Techno.logy. Dzięki różnorodności i nieprzewidywalności młoda artystka z Warszawy warta jest dalszych obserwacji. Dlaczego? Praktycznie każdy nagrany set urozmaica coraz to nowymi utworami. Zero monotonii, powtarzalności, czy zwyczajnej nudy. Co znajdziemy w środku tym razem? Między innymi Under Black Helmet, Antn, SHDW & Obscure Shape  i Thomasa Hoffknecht.

dB Podcast 042 – Marek Nalikowski

Ostatni dzień miesiąca przyniósł drugi sierpniowy podcast wydany spod ręki Marka Nalikowskiego. Wizyta w krakowskiej Świętej Krowie i impreza projektu Decibel przyniosła 70-minutowe nagranie reprezentanta Behid The Stage, okraszone utworami takich artystów jak Surgeon, Kaiser, D.Dan, Peter Van Hoesen czy z rodzimego podwórka Abu Zeinah.

Guest Mix 074: Nternal Bserver (Live)

Zestawienie bez choćby jedno live actu byłoby zestawieniem straconym. W tym miesiącu z odsieczą przybywa niestrudzony Internal Observer ze swoją 50-minutową „mroczną elektroniczną impresją” dla tureckiej platformy Snatchers. Najnowszy podcast założyciela polskiej oficyny Unknown Timeline to mieszanka emocji i głębokiej atmosfery, gdzie przenikliwe i hipnotyczne dźwięki ścierają się z połamanymi, nieraz szorstkimi sekwencjami. Gorąco polecam!

Halo tu FESS | ZM13

O duecie FESS mogliście usłyszeć przy okazji ich debiutanckiego albumu Trip, wydanego w warszawskim Luzztro Records. Po roku przerwy chłopaki ponownie trafiają na nasz tapet, tym razem z najnowszym podcastem nagranym dla gdańskiego klubu Ziemia. Trzeba przyznać, że dość spory rozbrat z nagrywaniem, nie wpłynął na jakość zaprezentowanego materiału. Wręcz przeciwnie. Jocely, Pfirter, Nima Khak czy duet Wata Igarashi & Voiski w utworze WAV – Pomme potwierdzają wysoką klasę dobranej selekcji.

TechnoTrippin’ Podcast 093 – BEN B

Klasyczny już last but not least przypada w tym miesiącu jednemu z założycieli wspominanego przeze mnie wiele razy Polish Techno.logy, a mianowicie Ben B. Ukłon w stronę rodowitego bytowianina za świeży dobór utworów, wśród których na pole position wysuwają się nowości od Norbaka, Hectora Oaksa w remixie Somewhena, Raara, Fractions oraz świetnego producenta z Belgii – Phara.

Zdjęcie główne : VTSS – Fot. Artur NowickiPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →