People of Audioriver: Deas

via Facebook
News Wywiad

W najnowszym cyklu poświęconym Audioriver Festival, oddamy głos ludziom, którzy mają szczególny związek z tą imprezą. To prawdziwi People of Audioriver. Są nimi osoby z ekipy organizatorskiej, przyjaciele festiwalu, wielokrotnie grający na nim artyści i artystki, a przede wszystkim uczestnicy i uczestniczki, które co roku powracają do Płocka. Dlaczego to robią? Co jest główną motywacją, by znów tu być? Jakie wspomnienia i emocje towarzyszą im, gdy myślą o Audioriver Festival? Zapraszamy do lektury.

Twoje bilety na Audioriver Festival 2023 są tutaj! Nie zwlekaj i kup już dziś

Audioriver Festival 2023. Święto muzyki elektronicznej

Audioriver Festival zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu spodziewamy się masy muzycznych niespodzianek na płockiej plaży. Choć osoby odpowiedzialne za festiwal co roku starają się rozpieszczać polskich fanów elektroniki różnej maści, na imprezie nie brakuje również innych ciekawych wydarzeń. Wszystko to sprawia, że Płock na 3 dni staje się tętniącym życiem miastem festiwalowym. Najbardziej reprezentacyjną częścią obok oczywiście nadwiślańskiej plaży, jest Rynek Główny, gdzie w ciągu dnia rozbrzmiewa muzyka i odbywają się targi, chętnie odwiedzane przez tłumy młodych ludzi. Muzyka, warsztaty, panele – widzimy się już za niecałe 3 miesiące!

fot. Artur AEN Nowicki

Deas. Polskie techno w najlepszym wydaniu

Ciężko nadążyć za wszystkim aktywnościami ze strony jednego z najpopularniejszych i najlepszych producentów techno w naszym kraju. Deas nie daje o sobie ani na moment zapomnieć, co chwila częstując nas kolejną porcją fantastycznych nagrań. Jeżeli po wszystkich latach wyrzeczeń i setek godzin w studiu w końcu trafiasz pod skrzydła legendy światowej sceny techno Chrisa Liebinga, to musisz wiedzieć, że jesteś dobry w tym, co robisz. Chris Liebing już za niedługo wróci na Audioriver, a my pytamy jego polskiego współpracownika o relacje z jednym z najlepszych polskich festiwali z muzyką elektroniczną.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Co widzisz przed oczami, gdy zapytam Cię o „pierwsze wspomnienie związane z Audioriver?”. Takie najstarsze, najodleglejsze jeśli chodzi o czas?

To był chyba 2013 rok, Richie Hawtin grał w Circusie. Przyjechaliśmy z moim kumplem tylko na kilka godzin. Rano kupiliśmy bilety w Empiku, nie mieliśmy kasy nawet na hotel. Pojechaliśmy na kilka godzin, byliśmy bardzo ciekawi imprezy, pamiętam, że zaraz po secie Hawtina wracaliśmy.

Czy jest Twoim zdaniem coś co wyróżnia Audioriver na tle innych festiwali, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych?

Wiesz, na Audioriver grałem już kilka razy, samo Audioriver i Leon wiele mi w mojej karierze pomogli więc, dla mnie personalnie, ten festiwal to nie jest tylko impreza, ale też spotkanie z ludźmi którzy są ze mna od dawna.

Czytaj także: Audioriver Festival 2023 ogłasza. Robi się coraz ciekawiej, coraz bardziej różnorodnie

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Jakie emocje odczuwasz grając na Audioriver ? Czy poziom emocji był taki sam za pierwszym jak i podczas kolejnych występów?

Za każdym razem występ cieszy równie bardzo.

Najbardziej przypałowa, kuriozalna lub po prostu najśmieszniejsza sytuacja, jaka przytrafiła Ci się na Audioriver to…

Teraz już wszystko jest zaplanowane, ustalone z góry przez zespół ludzi ale najbardziej wariacki wyjazd to był ten pierwszy, wspomniany, w 2013 roku. Brak jakiegokolwiek planu, spanie na autostradzie i ta ekscytacja, ponieważ to był jeśli się nie myle moj pierwszy outdoor-owy festiwal.

Audioriver
fot. Artur AEN Nowicki

Czego Audioriver nigdy nie powinno zmienić?

Uważam, że część dzienna na rynku jeszcze przed główną częścią festiwalu powinna zostać. To zawsze jest bardzo fajne od razu po przyjeździe móc iść jeszcze na taki „be4” na rynek.

Audioriver 2023 – bilety

Przypomnijmy – Audioriver Festival 2023 odbędzie się w dniach 28-30 lipca. Bilety na to wydarzenie kupicie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl. Nie zwlekajcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →