DEAS

DEAS
Electronic Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Kraków
Wytwórnie:

Karol Mozgawa, znany jako Deas, to jedna z najbardziej wyrazistych postaci na scenie polskiej muzyki elektronicznej ostatnich lat.

Urodzony w Grecji, mieszkający w Krakowie, Deas wychował się w domu, w którym muzyka nie odgrywała ważniejszej roli. Samoistnie jako nastolatek zetknął się z muzyką trip hop i takimi zespołami jak Portishead czy Massive Attack. Eksplorując muzykę napotyka na twórczość producentów sceny elektronicznej – artyści tacy jak Dubfire, Plastikman, Lutzenkirchen, Sebastien Leger, a w późniejszym okresie Robert Hood, Kevin Saunderson czy Anthony Rother na stale zmieniają jego sposób postrzegania rzeczywistości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W młodym człowieku, zauroczonym muzyką, rodzi się zainteresowanie kulturą klubową i djingiem. W niedługim czasie zaczyna grać w klubach i interesować się naturą muzyki – czym jest dźwięk, jak powstaje. Analizując nagrania, styka się z produkcją muzyczną i zaczyna się rozwijać w tym kierunku.

Deas to artysta nie poddający się stereotypom. Nie boi się myśleć inaczej, a celem jego pracy jest ciągły rozwój. Ściśle skoncentrowany na obranej drodze kariery stworzył dorobek wydawniczy w tak prestiżowych labelach jak należący do Kevina Saundersona KMS Records, czy brytyjski BUSH Records (gdzie wydawali Joey Beltram, Felix DaHauscat, Dave Clarke), jak i Baroque Rec., Deeperfect, Monique Musique czy Proton.

Ma za sobą występy w klubach w całej Polsce, a także za granicą: we Włoszech, Czechach, Gruzji. Występował na najważniejszych polskich eventach: Audioriver, Electrocity. Mayday Polska; Silesia In Love.

Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer, sam też remiksuje innych artystów wśród których wymienić można Carla Coxa czy Christiana Cambasa.

Właściciel studia Secret Room, gdzie na co dzień tworzy swoje nagrania, miksuje swoją muzykę, jak i innych artystów.

Od 2012 związany z krakowskim klubem Prozak 2.0, autor audycji radiowej „Secret Room” w Di.fm.

DJ Chart | DEAS | 01.2015

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Luigi Madonna Unconditional Beauty Drumcode
2 Heiko Laux Hexagon Kanzleramt
3 DEAS, 2pm Helix Monique Musique
4 Floorplan Never Grow Old M-Plant
5 Per Hammar Scorcher Flash
6 Urbano The Way Inside Quant
7 Maxime Dangles Cryptik (Johannes Heil Shaded Remix) Skryptom
8 DEAS Train 1 Deeperfect
9 2000 And One Fused Intacto Records
10 Makaton Dstabilise Token
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →