Deas ponownie zachwyca świat! Posłuchaj nowej EP-ki „System Theory”

fot. Deas
News Recenzje
DEAS

Tak miało być! Najnowsze wydawnictwo polskiego producenta i didżeja Karol Mozgawa, tworzącego pod aliasem Deas, zadowoli zdecydowaną większość miłośników techno – sprawdzi się dobrze w domowych warunkach, samochodzie oraz oczywiście w klubie. Panie i Panowie czas na System Theory. Sprawdźcie sami!

Deas rozbija bank

EP-ka System Theory, wydane w prestiżowej wytwórni ARTS, to 4-utworowe wydawnictwo, które czerpie modne i zróżnicowane elementy ze współczesnej sceny techno, co powoduje, że niespełna 25 minut odsłuchu mija bardzo szybko i chce się do tego wracać. Ta płyta sprawia wrażenie bardzo uniwersalnej – mamy tu pulsujące, głębokie, melodyjne (ale bez przesady) i atmosferyczne kawałki, które bez wątpienia zrobią robotę na najbliższych imprezach i festiwalach… ba! Już robią – ale o tym za chwilę 😉

Otwierający kawałek Isolation wydaje się być odpowiedzią na ostatnie produkcje MRD. Wprawdzie nie mamy tutaj gitar, ale ambientalne tło, wzbogacone o podstawę, będącą sygnaturą beatportowskiego RAW/Peak Time Techno – przestrzenny, dość mroczny, lekki, acidowy bass. Z kolei Abroad wstrzymuje oddech słuchaczowi pompującymi uderzeniami snare’a, okraszając to delikatną melodią. Function 7 ogromnie przypomina mi brzmienie japońskiego producenta Messiahwaits, który stosuje podobne minimalistyczne i progresywne środki do budowania napięcia w swoich kawałkach. Jeśli jesteście fanami azjatyckiego techno, to będziecie zachwyceni tym numerem! Miniwydawnictwo zamyka hipnotyczny utwór tytułowy, który jest korelacją elementów ze wcześniejszych trzech numerów. Zapętlone modulary wciągają słuchacza w świat, który stworzył Deas i aż szkoda, że to ostatni kawałek.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Deas – System Theory EP

Zobacz także: Munocast 014: daisy cutter & naked relaxing: „Nie należy mylić networkingu z kolesiostwem”

Najnowsze wydawnictwo Deasa zostało już docenione przez największe gwiazdy sceny. Lista artystów, którzy pozytywnie ocenili System Theory, a także zagrali z niej utwory w swoich setach, robi wrażenie – Amelie Lens, Adam Beyer, Richie Hawtin, a to tylko początek!

Cztery utwory, które zapewnią Ci całkowitą podróż na różne poziomy nocy.

– skomentował wydawnictwo Joel Mull

Dziękuję, nie mam więcej pytań. Gratulacje Karol! Będzie grane.

Richie Hawtin gra Abroad na Awakenings AmsterdamPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →