Ionic Originals – narodziny nowego nośnika?

fot. Jason Myers
Lifestyle News Technologia
Ionic Originals

Producent T Bone Burnett zapowiedział nową płytę analogową, nazwaną Ionic Originals, która wykracza poza technologię płyt CD i winyli. Sprawdźcie szczegóły!

Ionic Originals – nadchodzi rewolucja?

Joseph Henry „T Bone” Burnett III jest amerykańskim producentem muzycznym, muzykiem i autorem tekstów. Burnett zyskał sławę jako gitarzysta w zespole Boba Dylana w latach 70. Otrzymał wiele nagród Grammy za swoją pracę w muzyce filmowej. Niedawno założył NeoFidelity Inc. – nową firmę – aby nagrywać najlepsze utwory muzyków i tworzyć platformę dystrybucyjną dla nowego formatu Ionic Originals.

T-Bone Burnett – The Killer Moon

Producent twierdzi, że jakość dźwięku tej technologii analogowej jest lepsza niż w przypadku wszystkich innych formatów – w tym muzyki przesyłanej strumieniowo cyfrowo. Phillip Trapp z Loudwire uważa, że metoda produkcji nowego nośnika łączy współczesną produkcję winyli ze sposobem, w jaki profesjonaliści od masteringu tworzą metalowe stampery (i testowe płyty acetatowe) do druku płyt. Stampery są używane przede wszystkim jako „mastery” do powielania, a ponieważ nie są produkowane w dużych ilościach, nie docierają do wielu słuchaczy. Płyty winylowe są wykonane z tworzywa sztucznego PVC (polichlorek winylu) i nie zawierają metalu. Plastik poliwęglanowy z warstwą metalu, zazwyczaj aluminium, tworzy standardowe płyty kompaktowe. Ionic Originals łączy w sobie aspekty obu nośników.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Opracowałem płytę analogową, która posiada głębię, rezonans i wierność dźwiękową, która przewyższa winyl, CD, streaming lub jakikolwiek inny sposób doświadczania nagranej muzyki. Jest to jakość archiwalna. Jest przyszłościowa. Jest jednym z nich. Jest nie tylko odpowiednikiem obrazu, ale jest obrazem. Ten obraz ma jednak tę dodatkową cechę, że zawiera muzykę – to, co można usłyszeć, wkładając igłę w spiralę i kręcąc nią. Dźwięk analogowy ma większą głębię, większą złożoność harmoniczną, więcej rezonansów, lepsze obrazowanie. Analog nosi więcej emocji, charakteru. Dźwięk cyfrowy jest zamrożony. Dźwięk analogowy jest żywy.

– opisuje Burnett

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Chris Willman z Variety donosi, że Burnett, były kolega z zespołu Boba Dylana, mówi, że ponownie nagrał część pracy Dylana dla nowego medium, chociaż nie ustalono daty premiery – zapowiedziano też, że nie pojawią się żadne nowe informacje dotyczące projektu.

BETTER THAN VINYL? T Bone Burnett’s New Audio Format Ionic Original

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →