DEAS: Nowa EP-ka na BAUMUZIK, czyli funkcjonalność na parkiecie

News

Kilka tygodni temu ukazała się w Polsce książka Fiony MacCarthy – Człowiek, który zbudował Bauhaus – będąca biografią Waltera Gropiusa. Tymczasem nasz człowiek DEAS i jego inspirowana właśnie Bauhausem wytwórnia BAUMUZIK uderza z drugim releasem – kupujcie zielony winyl (lub cyfrowo).

DEAS – festiwale i nowe wydawnictwa

DEAS należy z pewnością do najbardziej pracowitych i konsekwentnych muzyków polskiej sceny tanecznej. Czas lockdownu przetrwał niezwykle udanie skupiając się na pracy, czego efektem było aż pięć płyt analogowych, jakie ukazały się w okresie pandemicznym i postpandemicznym. W niemal dwa tygodnie po bardzo udanym występie na festiwalu Extrema Outdoor Belgium, a wcześniej Openerze, artysta może pochwalić się nowym wydawnictwem – EP-ką Form Follow Function we własnym labelu BAUMUZIK (w dystrybucji Triple Vision).

Czym jest label BAUMUZIK?

Przypomnijmy, iż koncept stojący z wytwórnią jest dziełem totalnym: ma skupiać się nie tylko na muzyce, ale i sztuce. Ta interdyscyplinarność ma wymiar w jakości muzyki, którą zaoferuje w swoim katalogu BAUMUZIK (wydawać tu będzie nie tylko sam DEAS, ale i inni zaproszeni artyści) oraz w estetyce graficznej, w jakiej przedstawiony zostanie identyfikacja wizualna. Pomysł na nią tkwi oczywiście w przedwojennej sztuce i architekturze – jest inspirowany weimarską szkołą architektury i designu, czyli jednym z odłamów modernizmu – stylem Bauhaus.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Funkcjonalizm, minimalizm w sztuce i muzyce

Prostota, funkcjonalizm i minimalizm to cechy, jakie przybiera artwork, ale i muzyka na najnowszej płycie Form Follow Function. Te brzmienia są nie przekombinowane, lecz funkcjonalne. Bo mają działać na parkiecie!

Jak brzmi EP-ka?

Otwierający płytę z katalogowym numerem dwa numer Screenshot rozpoczyna się pulsującym rytmem, pod którym kryją się dynamiczne hi-haty rozbudowujące utwór w stronę parkietowego bangera.

Następnie pojawia się  Construction, który jest moim osobistym faworytem. Silny groove i tempo działaja silnie na wyobraźnię – marzy się wideo do tego numeru w stylu Unfinished Sympathy Massive Attack. I tak jak Shara Nelson spacerowała ulicami, tak ja widziałbym DEASA kroczącego wśród industrialnych pejzaży, wieżowców, opuszczonych budynków, oczywiście w czarno-białej konwencji.

Trzecim utworem jest tytułowy Form Follow Function, a czwartym znakomity Paradox, który w swoich sześciu minutach redefiniuje brzmienie techno na 2022.

DEAS z nową EPką Form Follow Function

DJ-ski support EP-ki

Numery z Form Follow Function z pewnością usłyszycie na europejskich i światowych parkietach, bo grają je już z tacy DJ-e jak  Blawan, Ben Klock, Kangding Ray, Claudio PRC czy Adam Beyer. Nazwijmy to Global Techno Culture. I czekajmy na kolejny release BAUMUZIK opatrzony numerem trzy.

 

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →