Label DEASA – inspirowany Bauhausem, stworzony dla muzyki

News
deas powołuje do życia własny label

Po EP-kach w Planet Rhythm czy Materii - DEAS z kolejną niespodzianką – artysta powołał do życia własny label Bau Muzik!

Kariera DEASA toczy się bardzo dynamicznie i wciąż do przodu. Okres pandemii Karol wykorzystał niezwykle pracowicie i efektywnie, publikując kolejne wydawnictwa w labelach takich, jak holenderskie Dynamic Reflection czy Planet Rhythm. Innym niezwykle ważnym wydarzeniem było dołączenie do wiodącej światowej agencji bookingowej The Bliss Office, która reprezentuje m.in. Amelie Lens.

Nowy label: BAU MUZIK

DEAS ogłosił również innego gorącego newsa: powstanie własnego labelu o nazwie Bau Muzik, którego release’y będą dystrybuowane przez rotterdamski Triple Vision (ta wytwórnia rozprowadza też płyty Mord, ARTS czy Monnom Black Dax J’a).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na pomysł założenia własnej wytwórni, DEAS wpadł już około 2- 3 lata temu, kiedy zaczął tworzyć więcej muzyki oraz poszerzył kręgi swoich zainteresowań. Miała to być też platforma prezentująca zarówno  jego autorski materiał, ale i  wydania innych artystów. Trzeba było jednak czekać na właściwy moment – mówi z uśmiechem DEAS.

Mniej więcej w tamtym okresie ukazała się moja pierwsza EP-ka dla Planet Rhythm. Współpraca z tym labelem z czasem rozwinęła się i wydawałem kolejne epki pod swoim aliasem lub jako uknown artist.

Koncept stojący za labelem

Koncept labelu jest dziełem kompletnym: skupiającym się nie tylko na muzyce, ale i sztuce. Ta interdyscyplinarność ma wymiar w jakości muzyki, jaką zaoferuje w swoim katalogu Bau Muzik oraz w estetyce graficznej, w jakiej artwork zostanie podany. Pomysł na identyfikację graficzną labelu ma bowiem korzenie w przedwojennej sztuce i architekturze – jest inspirowany weimarską szkołą architektury i designu, czyli jednym z odłamów modernizmu – stylem Bauhaus.

Prostota, funkcjonalizm i minimalizm, jakie charakteryzują Bauhaus znalazły wyraz w szacie graficznej, jaką przybrało pierwsze wydawnictwo Block. Ta sama zasada dotyczy logotypu i wytwórni DEASA. Czcionkę zaprojektował Tomek Gawroński wspólnie z Karolem.

Muzyka spotyka sztukę

Pierwsza płyta z katalogu Bau Muzik właśnie się ukazała i jest dziełem samego DEASA. Pomarańczowy winyl znajduje się w minimalistycznej, czarnej okładce, a logotypy na wosku przywołują na myśl właśnie niemiecki funkcjonalizm.

DEAS bau musik

Karol Mozgawa tak opisuje swe inspiracje weimarską szkołą architektury:

Pomysł z Bauhausem był czymś co od dawna mocno koresponduje z muzyka techno w moim osobistym odczuciu. Sztuka „nie tylko dla sztuki”, ale spełniająca aspekt użyteczności, to ideały prześwietlające powstania weimarskiej szkoły designu i są moim zdaniem tożsame z filozofią techno. Bardzo cieszę się, że przy współpracy z Tomkiem Gawrońskim udało nam się stworzyć również graficznie bardzo spójny i ciekawy projekt.

Artyści, wytwórnie, płyty

W obecnych czasach powstaje wiele wytwórni – mniejszych i większych. Geneza powstania Bau Muzik jest jednak trochę inna niż to zazwyczaj bywa! Otóż właścicielem Planet Rhythm jest Marco Grijsen, do którego to należy również duży dystrybutor muzyki elektronicznej, czyli holenderskie Triple Vision.

Jak opowiedział nam krakowski artysta, na początku ich współpracy, Marco sam chyba był lekko (i oczywiście pozytywnie) zdziwiony, gdy zobaczył jak chętnie ludzie kupują muzykę na fizycznych nośnikach, którą wydawał. Płyta 1997 (wydana początkowo pod aliasem Unknown Artist) była tutaj niewątpliwie momentem przełomowym.

Pewnego dnia zadzwonił do mnie i zapytał, czy może mam jakiś pomysł który chciałbym zrealizować, że może warto byłoby zrobić coś co zostanie ze mną. Wtedy opowiedziałem mu o tlącym się w głowie pomyśle na label i on stwierdził, że moment jest dobry i finalnie namówił mnie do zrealizowania tego pomysłu – opowiada DEAS.

Winyl szybko znika ze sklepów (szukajcie na Hardwax czy Clone.nl), a  premiera cyfrowa będzie miała miejsce 6 czerwca 2021.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →