DEAS: nowy winyl i frapująca historia z undergroundu

News
DEAS: nowy winyl i frapująca historia z undergroundu - 1997 EP

DEAS jest autorem najświeższej, frapującej niespodzianki. Za takie akcje kochamy underground! Co o nowym wydawnictwie mówi sam autor? Sprawdźcie!

It’s the underground, baby

Pamiętacie historię stojącą za popularnością tracka VTSSAtlantyda? Był to doskonały, wręcz książkowy przykład oddolnego działania i rozwijania się popularności utworu w strukturach undergroundu. Dziś mamy do czynienia z równie ciekawą historią, jaka z pewnością pozostanie zapisana na kartach historii podziemnej muzyki tanecznej – w roli głównej DEAS i label Planet Rhythm!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Planet Rhythm od 1994 na scenie

Wytwórnia Planet Rhythm została założona w 1994 roku przez Glenna Wilsona i należy do Triple Vision Music Group. Do dziś wydała ponad 100 płyt w swoim katalogu, mając za sobą ogromną listę producentów techno, którzy dla niej nagrywali. Wymieńmy chociażby takich DJ-ów jak Radial, Bas Mooy, Exium, Emmanuel, Christian Wünsch, Matrixxman, Oscar Mulero, Echologist, Woo York i wielu innych. Planet Rhythm zawsze odgrywało ważną rolę na światowej scenie, kreując nowe dźwięki, trendy i wyszukując młode talenty.

1997 EP – Unknown Artist – muzyka mówi sama za siebie

1997 to jedno z najświeższych wydawnictw tej wytwórni i stoi za nim arcyciekawa historia. Kiedy szefowie labelu otrzymali demo, byli absolutnie zachwyceni jakością muzyki i powerem, jaki reprezentują 4 acidowe tracki: Blind Test, Target, Hidden i Drift.

Szef wytwórni – Marco uznał muzykę za niesamowitą i natychmiast postanowił wydać ją na winylu. Zrobił też ryzykowny krok, nie bojąc się o konsekwencje – postanowił nie wspominać nazwiska artysty stojącego za dźwiękami na tej płycie.

Niech tutaj muzyka mówi sama za siebie! Nie kupuj nazwy, kupuj muzykę! ” – zadecydował.

Dystrybucja płyty w trudnym czasie koronawirusa również była wielkim wyzwaniem. A&R z Planet Rhythm zdecydowało się również nadać płycie piękny design, aby zarówno brzmiała, jak i wyglądała pięknie.

1997 EP - Unknown Artist, DEAS

1997 okazał się bestsellerem – sprzedano ponad 200 egzemplarzy w 2 tygodnie w przedsprzedaży. Płyta ma też od początku mocny support na scenie: utwory z 1997 grają m.in. Len Faki, Marcel Dettmann, Nur Jaber, Dubfire i Anthony Pappa. 31 lipca to oficjalna premiera winyla, a autorem muzyki jest Nieznany Artysta / Unknown Artist.

1997 – oficjalna premiera cyfrowa oraz emisja na kanale HATE

10 sierpnia pojawi się cyfrowe wydanie, ujawniające prawdziwe nazwisko autora, jakim jest DEAS! Tymczasem 30 lipca prestiżowy kanał HATE również ujawnił kryptonim polskiego producenta.

 

DEAS – krakowski producent ze swoją wizją techno

Co o tym wydawnictwie mówi sam autor – DEAS?

Zainspirowały mnie wczesne prace Plastikmana i Model 500. Postanowiłem umieścić acidową linię basu na pierwszym planie, a nie w tle, aby utwór zabrzmiał naprawdę potężnie. Tytuł EP-ki – „1997” oznacza, że ​​chciałem stworzyć muzykę, która brzmi jak z lat 90-tych, ale jest widziana oczami i emocjami młodego producenta, przefiltrowana przez klimat 2020 roku.

I dodaje:

Uwielbiam organiczny wzrost popularności tej płyty, to jest absolutnie undergroundowa rzecz, którą zrobiliśmy tutaj z Planet Rhythm. Nasz PR i marketing opieraliśmy wyłącznie na muzyce.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →