Surgeon

Surgeon
Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Birmingham
Wytwórnie:

Anthony Child aka Surgeon to jeden z tych artystów, którego nazwiska nie można pominąć jeśli mowa o undregroundowym Techno. Wierny swoim ideałom muzycznym, nigdy nie uległ nowym trendom, kreując tym samym swój własny obraz tego jak ma wyglądać ambitna elektronika. Po wydaniu wspaniałych produkcji dla takich labeli jak Tresor, Counterbalance czy też Warp Records, Surgeon na stałe znalazł się w światowej czołówce dj’skiej i producenkiej.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anthony Child urodził się w Northamptonshire w Anglii, później w 1989 roku już jako nastolatek przeprowadził się do Birmingham. Tam właśnie Surgeon poznał Paula Damage, który pokazał mu na czym polega dj’ing. Na początku 1993 roku Anthony wraz z przyjaciółmi zostali rezydentami pierwszego klubu techno w Birmingham – House Of God.

 

Ogromne pragnienie młodego wówczas Surgeona by stać się częścią świata muzyki elektronicznej popchnęło jego karierę w kierunku produkcji. Tajniki tworzenia muzyki pokazał mu perkusista Napalm Death – Mick Harris, przesiadując z żądnym wiedzy Anthonym całe dnie w studiu, czego wynikiem była debiutancka EP’ka Surgeona dla wytwórni Downwards.

 

Tego samego roku Surgeon poznał Karla O’Connora znanego jako Regis. W 2001 roku wspólnie założyli projekt pod nazwą British Murder Boys (BMB). Ich muzyka w porównaniu do ówczesnego brytyjskiego techno była zupełnie inna, bardziej innowacyja i eksperymentalna. BMB przyczynili się w ten sposób do rozwoju muzycznej sceny, przenosząc tym samym techno w zupełnie inny wymiar.

 

Od tego momentu solowa kariera Surgeona nabrała niesamowitego tempa. To czas bookingów w najlepszych klubach Europy, Stanów Zjednoczonych, Brazylii czy też Japonii. Warto także wspomnieć, że Surgeon był jednym z pierwszych dj’ów na świecie, który w swoich setach korzystał z Ableton Live oraz Final Screatch.

 

Jeśli chodzi o produckję muzyki Surgeon nie ma sobie równych. O stworzenie remixów ustawiali się do niego w kolejce tacy artyści jak: Dave Clarke, The Advent, Luke Slater, Thom Yorke, Mogwai, Faust, Coil, Matmos czy też The Maccabees. Dorobek muzyczny Surgeona jest całkiem pokaźny. Ma on na swoim koncie 5 albumów i pokaźną ilość EP’ek i remixów.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →