Serbia w czasie pandemii pokazuje jak się bawić. Przedstawiamy wybrane występy EXIT Festival 2021

Fot. Exit Festival
Festiwale Playlista

EXIT Festival, czyli póki co najhuczniej zorganizowany festiwal w czasie pandemii na Starym Kontynencie, dobiegł końca. Czterodniowe święto muzyki (nie tylko elektronicznej) odbywające się w dniach 8-11 lipca w Twierdzy Petrowaradinskie było jubileuszową, dwudziestą edycją serbskiego projektu. Prześledźmy najciekawsze sety zarejestrowane i dostępne w sieci.

Założony jako studencki ruch społeczny w 2000 roku EXIT jest jedynym festiwalem na świecie, który wyrósł z pragnienia postępu i dążenia do wolności. Projekt przez lata budował swoją rozpoznawalną tożsamość poprzez unikalny eklektyczny program muzyczny, tworzenie licznych społecznie odpowiedzialnych kampanii oraz aktywne wspieranie ruchów i organizacji humanitarnych, ekologicznych i kulturalnych.

EXIT 20th anniversary 2021 recap

Festiwal na przestrzeni lat zdobył wiele cennych wyróżnień. Jedną z nich jest nagroda Best Overseas Festival na UK Festival Awards w 2007 roku, a także tytuł Best Summer Music Festival in Europe za 2016 rok przez portal turystyczny European Best Destinations przyznawany we współpracy z Komisją Europejską. W marcu 2018 roku Rada Współpracy Regionalnej przyznała Festiwalowi EXIT tytuł Mistrza Współpracy Regionalnej 2017 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EXIT Festival

Fot. EXIT Festival

EXIT Festival. Mała ściąga dla nieobecnych

Zestawienia najlepszych setów wydanych imprez mają zazwyczaj rację bytu w momencie czynnego uczestnictwa w danym wydarzeniu. A przynajmniej powinny mieć. Obiektywność (lub jej brak) co do artystów i granej przez nich muzyki często mija się z realną oceną samego występu, co zbyt często sprowadza się do braku wiarygodności względem nich. Dlatego tym razem obędzie się bez chronologii i opartej na sympatii względem wystepujących kolejności. Wstukaliśmy w YouTube i Facebooka frazę „EXIT Festival 2021” i voilà. Tak oto powstał losowo powstałe zestawienie setów EXIT Festival.

Dax J b2b Kobosil live @ EXIT Festival 2021

Brytyjsko-niemiecki duet działał na wyobraźnię fanów mocniejszych brzmień od ponad roku i nieodbytej imprezy marki Reaktor w styczniu 2020 roku. Powiedzenie, że co się odwlecze to nie uciecze, zadziałało w tym przypadku podręcznikowo. Przełożoną na 27 listopada imprezę w amsterdamskim Warehouse Elementenstraat wyprzedził EXIT prezentując tym samym debiutancki back to back pary Kobosil & Dax J.

Maceo Plex – Live Mix I EXIT 2021

Otwarcie festiwalu dostarczyło występy m.in. Carla Coxa, Charlotte De Witte czy Boston 168. Jednym z pierwszych udostępnionych w sieci występów należy do Maceo PlexaEric w trakcie występu zagrał kilka własnych numerów, w tym kilka remiksów oraz świeżo wydany autorski rework FaithlessInsomnia.

Live from EXIT Festival 2021 Solomun Closing Set

Jeden z najdłuższych występów w trakcie EXIT Festival należy do Solomuna, który ostatni dzień imprezy zamknął 5-godzinnym setem Main Stage wprowadzając tłumnie zgromadzoną publikę w niemałą ekstazę.

Przeczytaj również: Solomun: „Powszechna popularność muzyki klubowej może być dla niej problemem” [wywiad]

Nina Kraviz – Live Exit Festival 2021

O wyjątkowości występu, jak i samego EXIT wypowiedziała się Nina Kraviz. Przytoczona przez nas wypowiedź pochodzi z magazynu NME:

Serbia ma specjalne miejsce w moim sercu, więc powrót tam w ostatni weekend po tak długim czasie był naprawdę wyjątkowy! Grałam na EXIT Festival wiele razy i za każdym razem było to niezapomniane przeżycie. W ostatni weekend mój set został przedłużony i po trzech bisach skończyliśmy około 9 rano. Było gorąco, ale ludzie nie przestawali tańczyć. Wciąż jestem bardzo wzruszona tym wspomnieniem!

PAN-POT at Exit Festival 2021

Duetem, którego w trakcie EXIT Festival nie mogło zabraknąć, był Pan-Pot. Niemieckiej dwójce przypadł jeden z ostatnich setów drugiego dnia zaraz przed występem Maceo Plexa.

Co za inspirujący koncert! Dziękujemy, że zatańczyliście z nami do wschodu słońca w Serbii!

– napisali Tassilo Ippenberger i Thomas Benedix pod wideo zamieszczonym w sieci

Paul Kalkbrenner – Live EXIT Festival 2021

W trakcie drugiego dnia festiwalowych zmagań mogliśmy usłyszeć również Paula Kalkbrennera. Niemiec zagrał wyjątkowego live seta, w trakcie którego zagrał Space Team i Si Soy Fuego, utwór na poczet którego powstał również oficjalny teledysk, nakręcony podczas… EXIT Festival.

Amelie Lens – Exit Festival Serbia 2021

Amelie Lens będąca jedną z głównych headlinerek całego wydarzenia oprócz wspomnianych Dax J, Kobosila czy Charlotte De Witte pierwszego dnia wydarzenia wystąpiła również u boku Elke Kleijn, Patrice’a Baumela, Laga Insolate. Dwoma polskimi smaczkami występującymi w występie Lens były dwa zagrane utwory polskich producentów. Pierwszy, należy do SeptaBeyond The Veil, pochodzący ostatniej kompilacji wytwórni EXALE należącej do belgijskiej artystki oraz drugi autorstwa Goldzika, którego Rust można usłyszeć około 16 minuty.

SPFDJ b2b VTSS

Najważniejszym polskim akcentem w trakcie serbskiego festiwalu był bez wątpienia występ naszej VTSS w duecie z SPFDJ. Znana undergroundowemu środowisku para artystek występuje wspólnie na scenie od paru co ma swoje przełożenie również na tle wydawniczym. To do Martyny należy premierowa EP-ka wytwórni Intrepid Skin należącej do szwedzkiej producentki, Self Will.

 

NOWE MIEJSCE NA STOCZNI: ZIEMIA X DOK CESARSKI

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →