Carl Cox

Carl Cox
Electronic House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Audycja Carl Cox – Global @ Radio ESKA

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Muzyka była częścią jego życia od zawsze. Po przyjeździe z Barbados do Wielkiej Brytanii, Carl dorastał w domu, gdzie cała rodzina uwielbiała utwory BOOKER T & MGs, ARETHY FRANKLIN, i oczywiście wspaniałego ELVISA. Już wtedy Carl odkrył magię płyty winylowej i używając płyt z kolekcji rodziców powodował, że cała rodzina nie mogła powstrzymać się od tańca.

W wieku dziesięciu lat wydawał każdy pieniądz na funkowe i soulowe nagrania. Pierwszą parę gramofonów kupił jako piętnastoletni chłopak i kiedy tylko było to możliwe grał. Na początku lat 80′ podążał za aktualnymi wtedy trendami, czyli od soulu przez disco do hip hopu, aż do momentu przeprowadzki do Brighton w 1986 roku. Odkrył wtedy, że istnieje dużo innych gatunków muzyki tanecznej. Najbardziej zainteresował się czystym ACID HOUSE. „Summer Of Love” było wyjątkowe z wielu powodów, w 1988 roku podczas imprezy rave SUNRISE po raz pierwszy zastosował trzeci gramofon na oczach 15.000 zebranych tam ludzi.

Jaki był tego efekt?! Telefon Carla nie przestawał dzwonić, każdy chciał aby „CZARODZIEJ 3 GRAMOFONÓW” oczarował publiczność swoim setem. W tym samym czasie grał podczas otwartych nocy w legendarnym RAMPLING’s SHOOM, rozpoczął współpracę z równie niesamowitym Paulem Oakenfoldem, i rezydował w klubie ZAP w Brighton. Z taką reputacją jako DJ, mógł skoncentrować się na produkcji. Po podpisaniu kontraktu z PERFECTO w 1992 roku (wytwórnia założona przez Oakenfolda), wyprodukował pierwszy hit „I WANT YOU”, który nieoczekiwanie znalazł się na 23 miejscu angielskiej listy!! Następnie „DOES IT FEEL GOOD TO YOU” również znalazło się w pierwszej czterdziestce co tylko spotęgowało komercyjny sukces, dzięki temu Carl osiągnął status POP STAR.

Największą miłością Carla był jednak house i techno, właśnie ta muzyka spowodowała powrót do podziemia muzycznego i ponowne odkrycie korzeni. Następnym krokiem w karierze były produkcje techno. Ogromna popularność umożliwiła przeniesienie nurtu techno z podziemia, co stało się faktem, gdy pierwszy album Carla, „Future Alliance of Communication and Technology” (FACT) sprzedał się w 250.000 kopiach. Następne lata to nieustające występy: RPA, Izrael, Tasmania, oraz Azja. Carl Cox stał się postacią globalną, co potwierdził angaż w słynnym angielskim filmie o kulturze klubowej „HUMAN TRAFFIC”. Następnie nominowano go dwa lata z rzędu do nagrody „Dj Of The Year”, a angielski magazyn muzyczny MUZIK nazwał go NAJLEPSZYM BRYTYJSKIM DJ’em WSZECHCZASÓW. Regularnie gra też dla najlepszej stacji radiowej „RADIO ONE” z Londynu.

Carl jest jednym z najbardziej zajętych dj’ów na świecie, występuje na najważniejszych imprezach, począwszy od występu dla 1 500 000 fanów podczas berlińskiej LOVE PARADE, poprzez coroczne rezydowanie od czerwca do końca września w najsłynniejszym klubie na Ibizie, „SPACE”, kończąc na imprezach organizowanych dla jego fanów na Hawajach.

 

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

 

DJ Chart | Carl Cox | 07.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Pirupa Shout (Original Mix) Intec Digital
2 Butch Desert Storm (Original Mix) Desolat Music
3 The Junkies A Blind Eye (Original Mix) Intec Digital
4 Dosem Avanta (Original Mix) Intec Digital
5 Alex Tepper Doll's Delirium (Original) Saved Records
6 Victor Vera Prophecy (Original Mix) Intec
7 Chris Count Wonderland (Original Tribal Mix) Scarecrow Music
8 X-Press 2 Shakewerk (Chus & Ceballos Iberican Mix) Skint
9 F.Sonik Under Control (Tomy DeClerque Remix) KD Music
10 Ferhat Albayrak Actuator (Original) Bush Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →