Boston 168 wydają w labelu Ellen Allien

Karierę tego włoskiego duetu śledzę już od jakiegoś czasu z wypiekami na twarzy. Panowie z Boston 168 właśnie wypuścili kolejne EP nakładem berlińskiej stajni.

Boston 168 – techno prosto z Italii

Jest kilku takich artystów, którzy po prostu robią dobre wrażenie od pierwszego kawałka, który usłyszymy. Tak właśnie miała się sytuacja w moim przypadku z duetem Boston 168. Wszystko zaczęło się od niewinnie przemyconego, w którymś z miksów Ellen Allien, utworu 909 Therapy. Później poszło już z górki, bo panowie swoją muzyką skradli moją atencję na długie godziny, które spędziłem na przesłuchiwaniu kolejnych tracków.

Boston 168 – 909 Therapy

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To co zawsze podobało mi się muzyce Boston 168 to, pomimo zarzucanej im przez niektórych „big roomowości”, pewne niekonwencjonalne podejście. Odwaga by przy całkiem nieodkrywczej stopie nie bać się odjechanych eksperymentów z kwaśnymi liniami syntezatorowymi. I myślę, że to nie tylko moja opinia, gdyż nowe wydawnictwo duetu wydane zostało w jednym z najbardziej prestiżowych labeli w świecie muzyki elektronicznej.

Boston 168 – nowe EP – Vax of Love 

Najnowsze dziecko Włochów ukazało się nakładem należącej do Ellen Allien stajni BPitch. Przyznam, że takiego zwrotu wydarzeń można było się spodziewać już od dawna. Patrząc na to jak często w setach berlińskiej królowej techno gościły kawałki Boston 168. To już trzecie ich wydawnictwo, obok Drops in Heaven EP i 909 Therapy w tej stajni.

EP nosi tytuł Vax of Love i znajdziemy na nim 3 kawałki. Minialbum przepełniony jest energetycznym i pokręconym, jak na współczesne standardy, kompozycjami. Śmiem twierdzić, że przez lata obecności na scenie panowie wypracowali sobie już swój niepowtarzalny styl, którego dyskretny urok wciąga z minuty na minutę. To uwodzące techno, będące zupełnie inną, osobną, indywidualną bajką. Doskonały materiał!

Boston 168 – Vax of Love Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →