Przełomowy test Primavery! Festiwale w trakcie pandemii będą jednak możliwe?

News
Przełomowy test Primavery! Festiwale w trakcie pandemii będą jednak możliwe?

Primavera Sound zorganizowała wydarzenie bez dystansu społecznego oparte na wykonywaniu uczestnikom szybkich testów na COVID. Wyniki eksperymentu zaskakują! Wciąż jest nadzieja na festiwalowe lato.

Koncert bez dystansu społecznego? To możliwe!

Przedstawiciele hiszpańskiego festiwalu Primavera Sound zorganizowali w grudniu eksperymentalne wydarzenie. Wraz z barcelońskim szpitalem Germans Trias, a także Fundacją Fight AIDS i Infectious Diseases Foundation zaprosili 1000 osób na koncert w hali Sala Apolo, który odbył się bez wymogu stosowania się do zasady utrzymywania dystansu społecznego.

PRIMACOV – przełomowy koncert dla przyszłości branży muzycznej

Podczas imprezy zatytułowanej PRIMACOV zagrali lokalni didżeje, a jedynym wymogiem sanitarnym uprawniającym do wejścia na wydarzenie, było wykonanie jego uczestnikom tak zwanego szybkiego testu tuż przed wejściem. Do środka mogły wejść tylko osoby z negatywnym wynikiem. Finalnie w imprezie uczestniczyły 463 osoby, a 496 zostało umieszczonych w „grupie kontrolnej”, która nie weszła na salę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wszyscy uczestnicy poddali się następnie testom uzupełniającym, które zostały wykonane osiem dni po imprezie. Wyniki eksperymentu zdają się być przełomowe, bowiem po koncercie nie było ani jednego pozytywnego wyniku w grupie, która weszła do obiektu i jedynie dwa pozytywne wyniki w „grupie kontrolnej”, która nie była obecna na koncercie.

Primavera Sound

Primavera Sound

Jednak jest szansa na festiwalowe lato 2021

Wyniki eksperymentu wykonanego przez Primavera Sound dają sporo nadziei w kontekście odblokowania sektora kultury, zamrożonej od miesięcy branży klubowej i przede wszystkim – wyczekiwanych tegorocznych festiwali. Sami organizatorzy grudniowego wydarzenia mówią w swoim oświadczeniu:

Mamy nadzieję, że te dane utorują drogę do uratowania koncertów na żywo podczas pandemii COVID.

Mimo, że organizatorzy jednego z największych festiwali na świecie – Glastonbury już oświadczyli, że wydarzenie ponownie nie odbędzie się w tym roku, mniejsze imprezy wciąż walczą o przetrwanie i próbują wdrażać skuteczne rozwiązania, pozwalające uratować tegoroczne festiwalowe lato. Szybkie testy mogą okazać się w tej kwestii bardzo pomocne. Miejmy nadzieję, że tak będzie i uda nam się w te wakacje zatańczyć pod scenami!

Primavera Sound

Primavera SoundPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →