Glastonbury odwołany. Czy Open’er Festival 2021 się odbędzie?

Festiwale News
Open'er Festival

Open'er Festival, największy polski festiwal, budzi emocje u wszystkich fanów muzyki. Z jednej strony jest ekstremalnie wyczekiwanym wydarzeniem, z drugiej, jest odzwierciedleniem tego, jak zmienia się kultura festiwalowa w naszym kraju i ludzie w niej uczestniczący. Czy edycja 2021 faktycznie ma rację bytu, jak zapowiada Mikołaj Ziółkowski?

Open’er Festival 2021 – jakie są szanse na koncertowe lato?

Rok 2020 okazał się posuchą dla festiwalowych wyjadaczy. Większość wydarzeń zostało odwołanych, a koncertowe freaki mogły jedynie wspominać, jak bawili się zeszłego lata. Mikołaj Ziółkowski z Alter Artu w rozmowie z Gazetą Wyborczą pospieszył jednak do nas z dobrą wiadomością i twierdzi, że zaplanował trzy wizje na Open’er Festival 2021. Wszystkie zakładają, że impreza się odbędzie. Czy oznacza to, że ruszy cała muzyczna branża? Czy to jeszcze nie za wcześnie, by świętować?

Open'er Festival 2021

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Open’er Festival 2021 – prace trwają, a tymczasem mamy koncerty online

Można było się łudzić, ale już w maju 2019 sytuacja prezentowała się na tyle nieciekawie, że raczej nikt nie brał pod uwagę festiwalowego lata. Wszystko powtórzyło się jesienią zeszłego roku. Zamiast wytęsknionych tras klubowych, dostaliśmy lockdown, wzmożony rygor, zamknięcie gastronomii, siłowni itd. Pogrzebane plany i życie towarzyskie. Cóż, stan wyższej konieczności, należy to zrozumieć. Ale czy przywyknąć? Być może po części, bo przecież dalej lecimy na wspomnieniach wakacji, koncertów i imprez, na których nikt nie przejmował się społecznym dystansem. Naturalnie, w interesie wszystkich organizatorów festiwali leży, by tegoroczne eventy doszły do skutku i wspólnie pracują nad złotym środkiem. Co na to wszystko mówi Mikołaj Ziółkowski, organizator największych festiwali w Polsce, w tym Open’era w Gdyni?

Open'er Festival 2021

Glastonbury odwołany. Czy Open’er Festival 2021 i inne festiwale się odbędą?

Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że muzyczne imprezy powrócą do podobnych formuł, jakie przyjmowały przed pandemią koronawirusa, jednak ze szczególną uwagą na rygor sanitarny. Zatem: płyn antybakteryjny i mydło? Więcej kranów do mycia rąk? Ograniczona liczba uczestników? Na to, że festiwale, co prawda w reżimie sanitarnym, ale jednak się odbędą, można było mieć nadzieję jeszcze do niedawna, ale kiedy gruchnęła wieść o odwołaniu festiwalu Glastonbury, chyba nikt już nie liczy na nic więcej.

A co dzieje się w Polsce, kiedy na świecie organizatorzy imprez oficjalnie już zamykają koncertowe lato? Ostatni raz Ziółkowski wypowiadał się na ten temat w listopadzie. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej podtrzymywał, że Open’er 2021 to pewniak. Skoro nie festiwal, jak zwykle latem, to co wobec tego? Mówiono tu o fazie przejściowej, podczas której festiwale są zależne od szczególnych procedur – dostępu do szybkich testów oraz poziomu zaszczepienia. Już na ten moment wiadomo, że to nie zadziała, chyba, że na Open’erze będzie się bawić wyłącznie personel okołomedyczny.

Ostatnia propozycja to formuła całkowicie inna od klasycznych, która dotyczyłaby wszystkich europejskich festiwali. Alter Art zapewniał w listopadzie, że na ten moment ten wariant jest najmniej prawdopodobny. Obecnie – wydaje się jedyną możliwością, by festiwal odbył się w ogóle.

Polska wciąż ma nadzieję na festiwalowe lato 2021

Prócz Open’era, są też inne duże festiwale i niektóre z nich ogłaszają się we właściwie standardowych datach: Audioriver 2021 nadal jest zapowiadany na 23-25 lipca 2021, katowicki OFF Festival ma się odbyć w terminie 6-8 sierpnia 2021, Fest Festival w Parku Śląskim w Chorzowie 11-14 sierpnia 2021, a Tauron Nowa Muzyka Katowice w dalszym ciągu 3-6 czerwca 2021.

Pozostaje nam tylko czekać na dalsze informacje, czy spełnią się obietnice organizatorów, no i oczywiście, na koniec pandemii.

Open'er Festival 2021

Open’er Festival 2021 – czy line-up z 2020 zostanie przeniesiony w całości?

Nie wszyscy, którzy mieli wystąpić podczas zeszłorocznej edycji zdecydowali się ponowić plany europejskich tras, a wiadomo, że jeśli nie odwiedzą Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii czy Niemiec, to nie ma co liczyć, że wpadną do Polski. Wiadomo już, że z headlinerów w Gdyni nie zobaczymy Taylor Swift, ale potwierdzono za to inne nazwiska. Swoją obecność ogłosili już m.in. Kendrick Lamar, The Killers, Rufus du Sol, Schafter, Playboi Carti, The Chemical Brothers, Twenty One Pilots, FKA twigs, Seasick Steve, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Yungblud, Martin Garrix, Michael Kiwanuka czy A$AP Rocky. Póki co, brzmi to obiecująco, ale kto wie, jak będą wyglądać zapowiedziane koncerty.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →