Open’er Festival 2021 – jak będziemy się bawić w przyszłym roku?

News
Open'er Festival

Open'er Festival, największy polski festiwal, budzi emocje u wszystkich fanów muzyki. Z jednej strony jest ekstremalnie wyczekiwanym wydarzeniem, z drugiej, jest odzwierciedleniem tego, jak zmienia się kultura festiwalowa w naszym kraju i ludzie w niej uczestniczący. Wieść o tym, że impreza w 2021 roku się odbędzie, to dobra wiadomość. Czy zwiastuje to odmrożenie branży?

Reklama

Open’er Festival 2021 – jakie są szanse na koncertowe lato?

Rok 2020 okazał się posuchą dla festiwalowych wyjadaczy. Większość wydarzeń zostało odwołanych, a koncertowe freaki mogły jedynie wspominać, jak bawili się zeszłego lata. Mikołaj Ziółkowski z Alter Artu w rozmowie z Gazetą Wyborczą pospieszył jednak do nas z dobrą wiadomością i twierdzi, że zaplanował trzy wizje na Open’er Festival 2021. Wszystkie zakładają, że impreza się odbędzie. Czy oznacza to, że ruszy cała muzyczna branża? Czy to jeszcze nie za wcześnie, by świętować?

Open'er Festival 2021

Open’er Festival 2021 – prace trwają, a tymczasem mamy koncerty online

Można było się łudzić, ale już w maju sytuacja prezentowała się na tyle nieciekawa, że raczej nikt nie brał pod uwagę festiwalowego lata. Wszystko powtórzyło się jesienią. Zamiast wytęsknionych tras klubowych, dostaliśmy lockdown, wzmożony rygor, zamknięcie gastronomii, siłowni itd. Pogrzebane plany i życie towarzyskie. Cóż, stan wyższej konieczności, należy to zrozumieć. Ale czy przywyknąć? Być może po części, bo przecież dalej lecimy na wspomnieniach zeszłych wakacji, koncertów i imprez, na których nikt nie przejmował się społecznym dystansem. Naturalnie w interesie wszystkich organizatorów festiwali leży, by przyszłoroczne eventy doszły do skutku i wspólnie pracują nad złotym środkiem. Co na to wszystko mówi Mikołaj Ziółkowski?

Open'er Festival 2021

Open’er Festival 2021 – jak będzie na lotnisku w Kosakowie?

Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że muzyczne imprezy powrócą do podobnych formuł, jakie przyjmowały przed pandemią, jednak ze szczególną uwagą na rygor sanitarny. Zatem: płyn antybakteryjny i mydło? Więcej kranów do mycia rąk? Ograniczona liczba uczestników? Ciężko właściwie  stwierdzić, co takiego Ziółkowski ma na myśli. Druga opcja to tzw. faza przejściowa, podczas której festiwale są zależne od szczególnych procedur – dostępu do szybkich testów oraz poziomie zaszczepienia. Ostatnia propozycja to formuła całkowicie inna od klasycznych, która dotyczyłaby wszystkich europejskich festiwali. Alter Art zapewnia, że na ten moment ten wariant jest najmniej prawdopodobny. Tak, czy siak – Open’er Festival 2021 na pewno się odbędzie.

Open'er Festival 2021

Open’er Festival 2021 – co z tymi artystami?

Nie wszyscy, którzy mieli wystąpić podczas zeszłorocznej edycji zdecydowali się ponowić plany europejskich tras, a wiadomo, że jeśli nie odwiedzą Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, czy Niemiec, to nie ma co liczyć, że wpadną do Polski. Wiadomo już, że z headlinerów w Gdyni nie zobaczymy Taylor Swift, ale potwierdzono za to inne nazwiska. Swoją obecność ogłosili już m.in. Kendrick Lamar, The Killers, Rufus du Sol, Schafter, Playboi Carti, The Chemical Brothers, Twenty One Pilots, FKA twigs, Seasick Steve, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Yungblud, Martin Garrix, Michael Kiwanuka czy A$AP Rocky. Póki co, brzmi to obiecująco, lecz pozostaje czekać, w jakiej formie przyjdzie nam oglądać ich koncerty.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.