Ø [Phase] – Alone In Time?

Recenzje

Info

Data wydania:
2015/10/30
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Ashley Burchett aka Ø [Phase], jeden z czołowych przedstawicieli współczesnej brytyjskiej sceny techno, prezentuje swój drugi długogrający album dla belgijskiego Token, skupiającego się na surowym i ciężkim brzmieniu. Burchett współpracuje z Token od samego początku, pomagając w tworzeniu marki.
Na „Alone In Time?” składa się z 11 utworów, połączonych wspólnymi tematami kosmologii, czasu i izolacji. Właśnie te motywy nadają mu charakterystyczny klimat, zahaczający o wizjonerskie produkcje Jeffa Millsa, lecz jednocześnie pozostający sygnaturowym brzmieniem muzyka. Burchett nie odlatuje aż tak bardzo jak Mills, wciąż kierując swą muzykę w stronę mrocznych parkietów klubów techno, czasem uciekając od klasycznego rytmu 4×4.
Burchett zadbał, aby jego muzyka brzmiała ludzko, w utworach słychać lekkie pomyłki (celowe?), takie jak za późne przycięcie filtru czy nagły, nieplanowany dźwięk z syntezatora, co daje wrażenie tworzenia utworów na żywo.
Wymieniając najciekawsze momenty, trudno nie wypisać prawie wszystkich utworów. Nie jest to zbiór tracków, których nie jest się w stanie rozróżnić – każdy ma swoje unikalne i charakterystyczne elementy, co czyni „Alone in Time?” albumem bardzo elokwentnym i uciekającym od utartych szablonów współczesnego techno.
Adrian Kowalczewski
Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Spacialize
02. Orbitron
03. Increment
04. Blind Eye
05. Nep-tune
06. Alone In Time
07. The Maze
08. Remote
09. Mo_del
10. R-Mash
11. Astryx

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →