Oscar Mulero w szczytowej formie. Hiszpan wraca do Token prezentując zapowiedź nowej EP-ki

Fot. MARIE MAROU
News
Oscar Mulero, Titan, Totek

Co Hiszpan trzyma za formę, to głowa mała. Utrzymujący się od blisko 30 lat na scenie założyciel Pole Group i Warm Up Recordings ogłosił właśnie swoją trzecią w tym roku solową EP-kę. W ramach zapowiedzi Titan EP słuchamy Oscara Mulero i Carnage, jednego z czterech singli dostępnych na pierwszym od 3 lat wydawnictwie dla wytwórni Token.

Przeglądając źródła związane z muzyką elektroniką i jej pochodnymi nie mogłem trafić lepiej. Przecież dosłownie chwilę temu miałem przyjemność słuchać jegomościa na żywo w trakcie Up To Date Festival, a ten znowu nie daje o sobie zapomnieć. Oscara Mulero ponownie wraca jak bumerang, ponownie w stylu do którego zdążył nas przyzwyczaić. Wszystko, co na temat Hiszpana chcieliśmy wiedzieć w zasadzie zostało już powiedziane, więc dobór nowych przymiotników wychwalających (bo trudno o inne) El Maestro i jego kolejne wydawane dzieła, nie należy do rzeczy łatwych.

Oscar Mulero, Titan, Token

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Oscar Mulero / Bandcamp

Oscara Mulero powrót do Token

Fani Hiszpana nie kryją zadowolenia z nie tylko kolejnej wydanej w tym roku EP-ki, ale także powrotu artysty do założonej w 2007 roku przez Kr!za wytwórni Token. Będąca następcą Electric Shades z 2018 roku EP-ka Titan, ukazuje godną pozazdroszczenia umiejętność Mulero łączenia motywów i jego niepowtarzalny styl, który ten starannie stara się udoskonalać:

Możesz rozpoznać moje brzmienie, ale wiedz, że zawsze będę je rozwijał. To jest zabawa. Podobnie jak DJ-owanie – podkręcenie tempa, granie szybszych rzeczy. Myślę, że przez te wszystkie lata najtrudniejszym było nauczyć się własnego brzmienia. Jeśli posłuchasz mojego albumu The Beauty of Leaving a Legacy to jest to elektronika, IDM, muzyka eksperymentalna. Mimo wszystko dalej wiesz, że to ja.

– wyjawił Mulero w jednym z wywiadów

Podobnie, jak w przypadku poprzednich tegorocznych publikacji, Hiszpan prezentuje nowoczesną, kolejną wirtuozerską wersję samego siebie. Pędzący, polirytmiczny Carnage od początku nadaje ton całej płycie. Towarzyszący mu teledysk będący idealną zapowiedzią EP-ki, sprawia wrażenie mocnego oderwania od rzeczywistości połączonego z dezorientacją. Drugi w kolejności Spirit Train to nic innego, jak hipnotyczna kontynuująca charakteryzująca się pojedynczym syntezatorem wspieranym przez wyśmienicie dopasowane brzmienie perkusji.

Oscar Mulero – Carnage

Rozpoczynający stronę B1 tytułowy Titan nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Mulero od początku utworu dostarcza słuchaczowi wysokoenergetyczne tempo – mistrzowsko skomponowany acidowy kawałek odnajdujący swoją niezwykłą energię w wyraźnie słyszalnym riffie. Całość zamyka skupiający się głównie na groove napędzanym perkusją Elektra.

Zaplanowane na 26 listopada siódme wydawnictwo Token Records, następuje po tegorocznych publikacjach Planetary Assault SystemsORBE, Jeroen Search, Trucante i PTTRN.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →