To małe urządzenie zastąpi winyle i igły!

Technologia

Phase sprawia, że płyty winylowe z kodem czasowym oraz igły w gramofonach stają się zbędne, w przypadku korzystania z systemów DVS. Co ciekawe, do scratchowania nawet gramofon jest już niepotrzebny!

Zadaniem niewielkiego urządzenia o nazwie Phase jest wyeliminowanie najbardziej zawodnych elementów z systemów DVS – płyt winylowych z kodem czasowym oraz igieł. Jego twórcy całkiem nieźle to wymyślili – Phase’a kładziemy na talerzu gramofonu i włączamy silnik. Urządzenie za pomocą akcelerometru mierzy prędkość oraz kąt i bezprzewodowo przesyła te dane do odbiornika zwanego Dockiem (służy on również do ładowania Phase’ów). Dock, który jest połączony z dowolnym inferfejsem audio za pomocą zwykłych kabli RCA, generuje kod czasowy. W ten sposób Phase jest kompatybilny z popularnymi systemami DVS – Traktor Scratch, Serato DJ i rekordbox. Nie jest potrzebna żadna aktualizacja oprogramowania ani sprzętu.
Jak łatwo się domyślić, od teraz do scratchowania wcale nie jest potrzebny gramofon – wystarczy położyć Phase np. na kartce papieru i nią poruszać. Do tradycyjnego grania, gdzie wymagana jest odpowiednia i stała prędkość obracania się talerza, gramofon dalej jest niezbędny.
Phase powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku w cenie 200-300 dolarów za komplet (2x Phase + Dock).

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →