Nowa płyta Floating Points prawie tu jest. Mamy kolejny singiel

News
Floating Points

Sam Shepherd konsekwentnie podbija stawkę. Do premiery jego najnowszej płyty pozostały dwa tygodnie. By osłodzić czas oczekiwania, Floating Points dzieli się kolejnym numerem.

Nowa płyta Floating Points – coraz mniej tajemnic, coraz więcej zachwytów

Każda z odkrywanych przez Brytyjczyka kart dostarcza nam niemało wrażeń. Nie szczędziliśmy komplementów dotychczas zaprezentowanym numerom. LesAlpx czy Last Bloom zdążyły już narobić nam niezłego apetytu przed premierą krążka zatytułowanego Crush. Teraz otrzymaliśmy kolejny utwór od Shepherda. Jest nim Anasickmodular.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Floating Points. W kierunku Aphex Twin i Buriala

Etymologia tytułu piosenki zdradza jej charakter. Mamy do czynienia z połamaną mozaiką modularnych brzmień. Najnowszy kawałek to chyba najbardziej nieoczywista spośród dotąd zaprezentowanych pozycji z Crush. Liczne breaki, hooki i mnogość różnorodnych, poszarpanych dźwięków nie przeszkodziły Floating Points w stworzeniu numeru, który doskonale wpisuje się w charakterystyczny już styl Brytyjczyka. Słuchając Anasickmodular od pierwszych taktów ma się wrażenie, że to kawałek tyle wymagający, co dopracowany w każdym calu. Nie da się uciec od skojarzeń z Aphex Twin, Burialem czy ostatnią płytą Leona Vynehalla.

By zrozumieć myśl towarzyszącą Shepherdowi podczas nagrywania nowego materiału, przypomnimy słowa, którymi opisał on proces twórczy Crush:

Wróciłem do swoich dawnych płyt i dźwięków, które kochałem grać jako didżej w takich klubach jak Fabric czy Plastic People. Chciałem uchwycić gwałtowność doznań i uczuć, których doznawałem, gdy byłem na parkiecie. Zależało mi, by ta muzyka nie była nazbyt wykoncypowana i oba kawałki nagrałem dość szybko. To efekt zabawy maszynkami w studio i pragnienia, by wrócić do korzeni.

Floating Points. Kiedy premiera nowej płyty?

Zdaje się, iż Crush będzie krążkiem o wiele bardziej złożonym niż choćby Eleania z 2015 roku. Płyta, która spotkała się z doskonałym przyjęciem, utorowała Brytyjczykowi drogę do grania koncertów na całym świecie. Przykład tego mieliśmy także w Polsce. W ubiegłym roku Floating Points dał popis swoich umiejętności podczas Soundrive Festival w Gdańsku. Liczymy na to, że fantastyczny odbiór tego występu sprawi, iż Polska ponownie znajdzie się na rozkładzie jazdy Shepherda na najbliższe miesiące.

Album Crush pojawi się w sprzedaży 18 października nakładem Ninja Tune.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →