Floating Points publikuje nowy kawałek – „Les Alpx”

News
Floating Points nowy utwór

Floating Points publikuje nowy kawałek. Pierwszy od dwóch lat utwór Brytyjczyka nosi tytuł Les Alpx. Utwór zapowiada nowy winylowy singiel, który ukaże się 12 lipca nakładem Ninja Tune.

Sam Shepherd aka Floating Points to jeden z najciekawszych twórców na scenie elektronicznej – jego niezwykły talent potwierdził ostatni album Elaenia, a także świetna EPka Kuiper oraz znakomity występ na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w 2016 roku.

Shepherd to artysta niezwykle wszechstronny – błyskotliwie czerpie inspiracje zarówno z muzyki elektronicznej i klubowej, jak i z tradycji jazzu, prog-rocka i psychodelii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Floating Points – Les Alpx

Nowa kompozycja Les Alpx to powrót Floating Points do tanecznej formuły i kontynuacja estetyki, którą artysta zaprezentował już na znakomitym singlu sprzed lat: Nuits Sonores.  Oparta na mocnym basie kompozycja równocześnie zachwyca parkietowym groove i głębią produkcji.

Wróciłem do swoich dawnych płyt i dźwięków, które kochałem grać jako DJ w takich klubach jak Fabric czy Plastic People. Chciałem uchwycić gwałtowność doznań i uczuć, których doznawałem, gdy byłem na dancefloorze. Zależało mi, by ta muzyka nie była nazbyt wykoncypowana i oba kawałki nagrałem dość szybko – to efekt zabawy maszynkami w studio i pragnienia by wrócić do podstaw.

Floating Points – Elaenia

Debiutancki album Floating Points Elaenia uznano na prestiżowym portalu Resident Advisor za Płytę Roku. Także w opiniotwórczym serwisie Pitchfork krążek wyróżniono w kategorii Best New Music, zaś w brytyjskim Guardianie recenzent przyznał wydawnictwu maksymalną ocenę.

Sukces albumu Shepherd zdyskontował grając koncerty na całym świecie – w Londynie wyprzedał dwa wieczory w kultowej sali Electric Brixton. Floating Points firmował też kompilację z serii Late Night Tales.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →