Floating Points kontynuuje dobrą passę i wydaje kolejny rewelacyjny singiel

News
Floating Points znów strzela w dziesiątkę

Floating Points opublikował Someone Close – ośmiominutowy, zapętlony i niezwykle melodyjny utwór.

Floating Points znów strzela w dziesiątkę

W 2021 roku Sam Shepherd, brytyjski producent znany szerzej jako Floating Points, połączył siły z legendą astralnego jazzu Pharoah Sandersem i Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, aby wydać wspaniały kooperacyjny album Promises. Według wielu krytyków był to jeden z najlepszych krążków roku i stanowił potężną artystyczną ostatnią wypowiedź Sandersa, który, niestety, zmarł we wrześniu. Od czasu wydania Promises Sam zaprezentował nam single Vocoder, Grammar i Problems. Dziś pora na kolejny.

Floating Points – Someone Close

Someone Close, który ukazuje się już za pośrednictwem słynnego labelu Ninja Tune, to melodyjny, wciągający kawałek, trwający ponad osiem minut. Floating Points zapowiedział, że singiel pojawi się na jego nowym limitowanym 12″ winylu (premiera w grudniu) wraz z poprzednimi singlami z 2022 roku. Tytuł wydawnictwa oraz dokładna data premiery wydawnictwa nie zostały, niestety, jeszcze ujawnione.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MVP muzyki elektronicznej

Poprzednie single Grammar, Vocoder i Problems spotkały się z powszechnym uznaniem. Zdobyły m.in. wyróżnienia Best New Track od serwisu Pitchfork i pochlebną recenzją Resident Advisor, który określił Shepherda jako „jednego z niekwestionowanych MVP muzyki elektronicznej”.

Po letnich występach na festiwalach w Glastonbury, Coachella i Field Day, jesienią/zimą Shepherd powrócił do domu, gdzie skupia się obecnie na nagrywaniu nowej muzyki i dawaniu klubowych występów. Po nadchodzącym występie w The Warehouse Project muzyk zagra „maratonowy” koncert noworoczny w zupełnie nowym londyńskim klubie HERE o imponującej powierzchni 25 000 stóp kwadratowych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →