Floating Points zaprojektował high-endowy mikser

Technologia

Floating Points połączył siły z inżynierami firmy Isonoe, by wspólnie stworzyć nowy mikser dj-ski, odznaczający się audiofilskim brzmieniem. Efekt ich prac zapowiada się bardzo interesująco.

Floating Points, świetny producent i DJ, właściciel wytwórni Eglo oraz wielki miłośnik płyt winylowych, doszedł do wniosku, że na rynku brakuje profesjonalnego miksera DJ-skiego, nastawionego w 100% na jakość dźwięku. Jego zdaniem popularne miksery to wąskie gardło dla jakości brzmienia, przez co praca w studio nad każdym detalem utworu traci sens.
Londyńczyk zwrocił się do słynącej z produkcji high-endowego sprzętu firmy Isonoe z propozycją współpracy nad projektem wymarzonego miksera. Plan został zrealizowany, a efekty prac Floating Points i inżynierów Isonoe możemy podziwiać już teraz, choć na razie tylko na zdjęciach.
Nowy mikser już samym wyglądem odbiega od standardów – jest wyposażony wyłącznie w pokrętła. Producent obiecuje, że wszystkie zastosowane podzespoły są najwyższej jakości, co oczywiście będzie miało odzwierciedlenie w cenie miksera… Na razie jej nie ujawniono, podobnie jak i daty premiery.
Mikser od Floating Points można potraktować jako ciekawostkę, gdyż urządzenie ma niewielkie szanse na wyparcie z rynku wieloletnich klubowych standardów marki Pioneer i Allen & Heath…
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →