Wszystko zgodnie z planem. Floating Points zapowiada nowy album

News
Floating Points

Były nowe numery, musi być nowy album. Sam Shepherd aka Floating Points przedstawił datę premiery i tytuł swojego trzeciego krążka.

Nowy album Floating Points – znamy tytuł i datę premiery

W ostatnich miesiącach brytyjski producent umiejętnie podsycał zainteresowanie wokół swojej osoby. Premiery kolejnych nagrań mogły zwiastować tylko jedno. Floating Points przygotował nowy materiał, którym podzieli się już 18 października.

Krążek zatytułowany Crush pojawi się w sprzedaży nakładem Ninja Tune. Będzie to pierwsze wydawnictwo Floating Points w portfolio legendarnego labelu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Floating Points o nowym materiale

Na płycie pojawi się zaprezentowany na początku lipca numer LesAlpx, o którym przeczytacie tutaj. Prócz niego usłyszymy 11 utworów. Przy okazji premiery wspomnianej kompozycji, Shepherd wspominał o okolicznościach jej powstania:

Wróciłem do swoich dawnych płyt i dźwięków, które kochałem grać jako didżej w takich klubach jak Fabric czy Plastic People. Chciałem uchwycić gwałtowność doznań i uczuć, których doznawałem, gdy byłem na parkiecie. Zależało mi, by ta muzyka nie była nazbyt wykoncypowana i oba kawałki nagrałem dość szybko. To efekt zabawy maszynkami w studio i pragnienia, by wrócić do korzeni.

Tymczasem jak sam przyznaje przy okazji zapowiedzi długogrającego albumu, materiał na niego inspirowany jest okresem, gdy Floating Points występował w roli supportu na trasie The xx w 2017 roku. Brytyjczyk wspomina, iż nagranie Crush zajęło mu pięć tygodni. Wspomniana inspiracja dotyczyła przede wszystkim założeń, jakie sam Shepherd chciał narzucić sobie ruszając w świat z The xx. Początkowo muzyk chciał „grać melodyjnie i powoli budować klimat wieczoru”, jednak jak sam mówi

Granie co wieczór przed tłumem 20 000 osób było wyzwalające. Grałem najbardziej surową i agresywną muzykę, jaką kiedykolwiek stworzyłem.

Floating Points – kolejny singiel, tracklista i okładka nowej płyty

Brytyjczyk zaprezentował nowy singiel promujący płytę. Jest nim utwór Last Bloom.

Prócz niego autor zdradził również tracklistę krążka oraz jego okładkę. Jak można się spodziewać, Crush będzie dostępne niemal we wszystkich formatach, od cyfrowego, przez płyty CD, aż po wydanie winylowe.

Floating Points - Crush

Floating Points – Crush

Tracklista płyty Crush:

01. Falaise
02. Last Bloom 
03. Anasickmodular 
04. Requiem For CS70 And Strings
05. Karakul
06. LesAlpx
07. Bias
08. Environments
09. Birth
10. Sea-Watch
11. Apoptose Pt1 
12. Apoptose Pt2 

 

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →