Niemcy zwiększyły fundusze na sztukę i kulturę w przyszłym roku do kwoty do 2,2 mld euro

News
Niemieckie środowisko muzyczne walczy o przetrwanie

Niemcy zwiększyły fundusze przeznaczone na sztukę i kulturę. Jest to kolejny etap programu Neustart Kultur, który ma wspomóc kulturę w czasach koronawirusa.

Niemcy nie żałują pieniędzy na ratowanie kultury

Podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 w marcu powstał nowy program niemieckiego rządu noszący nazwę Neustart Kultur. Był on obliczony na restart kultury i zawierał w sobie 150 milionów euro funduszy, przeznaczonych na rzecz krajowego przemysłu muzycznego i eventowaego. Teraz Niemcy poszli o krok dalej i obiecali przeznaczyć w 2021 roku 2,2 mld euro na niemiecką sztukę i kulturę.

Budżet ten zatwierdziła już komisja niemieckiego parlamentu. Kwota ta jest  o 155 mln euro większa, niż w tegorocznym budżecie. Nasi zachodni sąsiedzi nie obniżają więc dotacji na kulturę, jak to dzieje się obecnie w Polsce, a zwiększają ją.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Inwestujemy w niemiecką infrastrukturę kulturalną i w ten sposób kierujemy nasze spojrzenie ku przyszłości. To silne zaangażowanie parlamentu w kulturę i media jest ważnym sygnałem w tych trudnych czasach – skomentowała sprawę ministra kultury Niemiec, Monika Grüttters

Niemcy nie żałują pieniędzy na ratowanie kultury

Niemieckie kluby z nowymi ulgami

W zeszłym miesiącu ujawniono, że imprezy i inne wydarzenia organizowane w niemieckich klubach techno i house zostaną oficjalnie uznane za koncerty przez Federalny Sąd Skarbowy, co znacznie obniży podatek, który lokale te będą płaciły  od sprzedaży biletów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →