Niemcy zwiększyły fundusze na sztukę i kulturę w przyszłym roku do kwoty do 2,2 mld euro

News
Niemieckie środowisko muzyczne walczy o przetrwanie

Niemcy zwiększyły fundusze przeznaczone na sztukę i kulturę. Jest to kolejny etap programu Neustart Kultur, który ma wspomóc kulturę w czasach koronawirusa.

Niemcy nie żałują pieniędzy na ratowanie kultury

Podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 w marcu powstał nowy program niemieckiego rządu noszący nazwę Neustart Kultur. Był on obliczony na restart kultury i zawierał w sobie 150 milionów euro funduszy, przeznaczonych na rzecz krajowego przemysłu muzycznego i eventowaego. Teraz Niemcy poszli o krok dalej i obiecali przeznaczyć w 2021 roku 2,2 mld euro na niemiecką sztukę i kulturę.

Budżet ten zatwierdziła już komisja niemieckiego parlamentu. Kwota ta jest  o 155 mln euro większa, niż w tegorocznym budżecie. Nasi zachodni sąsiedzi nie obniżają więc dotacji na kulturę, jak to dzieje się obecnie w Polsce, a zwiększają ją.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Inwestujemy w niemiecką infrastrukturę kulturalną i w ten sposób kierujemy nasze spojrzenie ku przyszłości. To silne zaangażowanie parlamentu w kulturę i media jest ważnym sygnałem w tych trudnych czasach – skomentowała sprawę ministra kultury Niemiec, Monika Grüttters

Niemcy nie żałują pieniędzy na ratowanie kultury

Niemieckie kluby z nowymi ulgami

W zeszłym miesiącu ujawniono, że imprezy i inne wydarzenia organizowane w niemieckich klubach techno i house zostaną oficjalnie uznane za koncerty przez Federalny Sąd Skarbowy, co znacznie obniży podatek, który lokale te będą płaciły  od sprzedaży biletów.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również