Niemcy przeznaczą na wsparcie rynku koncertowego 150 mln euro

News
Niemieckie środowisko muzyczne walczy o przetrwanie

Pieniądze zostaną podzielone między kluby, sale koncertowe, festiwale czy firmy bookingowe.

Niemcy nie żałują pieniędzy na ratowanie kultury

Niemiecki rząd zapowiedział, że fundusz stanowi część większego planu wsparcia podmiotów zajmujących się kulturą i rozrywką, noszącego nazwę Neustart Kultur.

Będziemy wspierać kina i kluby muzyczne, miejsca pamięci i muzea, teatry i festiwale oraz wiele innych instytucji kultury, aby jak najszybciej ponownie otworzyć ich drzwi. Dla nas utrzymanie i zabezpieczenie niemieckiej infrastruktury kulturalnej jest kluczem do ponownego tworzenia miejsc pracy dla artystów w całym kraju – Monika Grütters, niemiecka federalna komisarz ds. Kultury i mediów

W sumie na ratowanie tej gałęzi gospodarki przeznaczone zostanie aż 1 mld euro. Rządzący zapowiadają, że pieniądze mają dźwignąć niemiecką kulturę z największej od czasu II WŚ zapaści wywołanej pandemią koronawirusa. Będzie to kolejna transza pieniędzy dla sektora kulturalno-rozrywkowego. W pierwszym okresie pandemii Bundestag wsparł już ten sektor kwotą 50 mln euro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niemcy przykładem dla reszty Europy?

Neustart Kultur przewiduje również wyłożenie 20 mln euro na stacje radiowe i telewizyjne, 120 mln euro dla kin oraz 100 mln euro dla instytucji kulturalnych, takich jak muzea i obiekty dziedzictwa kulturowego.

W zeszłym miesiącu niewielka liczba klubów w Berlinie zaczęła ponownie otwierać swoje podwoje, stosując rygorystyczne środki mające na celu zdystansowanie społeczne.

Przypomnijmy, że w Polsce rząd PiS na ratowanie całej polskiej branży kultury przeznaczył w sumie około 80 mln zł.

BerlinPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →