Miała być pomoc, są kolejne odwołane festiwale. Co dalej z festiwalowym latem w UK?

Fot. Caitlin Mogridge
Festiwale News
Barn On The Farm, Gloucestershire

Ile to już razy pisaliśmy o rządzie Borisa Johnsona? Parę newsów by się znalazło. A czy wspominaliśmy o fatalnej sytuacji branży muzycznej na Wyspach, wołającej o jakąkolwiek pomoc? Coś było. Jak zdążyliśmy kiedyś napisać, wiatr u Brytyjczyków ponownie zawiał. Jednak tym razem w złą stronę. Dwa kolejne brytyjskie festiwale odwołały w ostatnich dniach swoje wydarzenia zaplanowane na 2021 rok. Dlaczego?

To nie pierwsze przypadki odwołań letnich imprez w Wielkiej Brytanii. Jako jeden z pierwszych o swojej decyzji poinformował Glastonbury Festival, nie czekając na ewentualne programy pomocowy. Z uwagi na dość bierną postawę ze strony rządu, festiwale nie ustają w swoich wołaniach o pomoc.

Kolejne festiwale się odwołują

Nie tak dawno, ponad 2 700 brytyjskich instytucji kulturalnych, otrzymało 400 milionów funtów wsparcia pomocowego. Wszystko w ramach rządowego Funduszu Odbudowy Kultury. Jak się okazuje, są podmioty, które do dzisiaj nie otrzymały rządowego wsparcia. Podczas, gdy Boomtown Fair, Brixton Disco, Nozstock, Noisily i Highest Point otrzymały wsparcie, a Parklife ogłosił line up i wyprzedał bilety, festiwale Gloucestershire i Barn On The Farm ogłosiły odwołanie swoich eventów. Powód? Brak odpowiedniego, wspieranego przez rząd ubezpieczenia w wypadku odwołania imprez.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Barn On The Farm, Gloucestershire

Fot. Andy Buchanan

Na domiar złego, wezwanie brytyjskiego ministerstwa skarbu do interwencji i wsparcia polis ubezpieczeniowych dla festiwali ze strony przemysłu muzycznego i komisji parlamentarnej, zostało odesłane z kwitkiem. Julian Knight, członek parlamentu i przewodniczący komisji ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, opisał odmowę Ministerstwa Skarbu twierdząc, że organizatorzy „potrzebują pewności siebie, aby wprowadzić plany w życie i iść naprzód”. Czyli w dużym skrócie: „Nie ma co się załamywać, tylko robić swoje, a może się uda”.

A przecież nie trzeba daleko szukać by dostrzec światełko w tunelu. Holendrzy już dawno ogłosili plan wsparcia dla dotkniętych przez pandemię organizatorów festiwali muzycznych. Brokerzy ubezpieczeniowi w UK twierdzą, że wspierany przez rząd program kosztowałby Brytyjczyków ok. 250 milionów funtów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →