Miała być pomoc, są kolejne odwołane festiwale. Co dalej z festiwalowym latem w UK?

Fot. Caitlin Mogridge
Festiwale News
Barn On The Farm, Gloucestershire

Ile to już razy pisaliśmy o rządzie Borisa Johnsona? Parę newsów by się znalazło. A czy wspominaliśmy o fatalnej sytuacji branży muzycznej na Wyspach, wołającej o jakąkolwiek pomoc? Coś było. Jak zdążyliśmy kiedyś napisać, wiatr u Brytyjczyków ponownie zawiał. Jednak tym razem w złą stronę. Dwa kolejne brytyjskie festiwale odwołały w ostatnich dniach swoje wydarzenia zaplanowane na 2021 rok. Dlaczego?

To nie pierwsze przypadki odwołań letnich imprez w Wielkiej Brytanii. Jako jeden z pierwszych o swojej decyzji poinformował Glastonbury Festival, nie czekając na ewentualne programy pomocowy. Z uwagi na dość bierną postawę ze strony rządu, festiwale nie ustają w swoich wołaniach o pomoc.

Kolejne festiwale się odwołują

Nie tak dawno, ponad 2 700 brytyjskich instytucji kulturalnych, otrzymało 400 milionów funtów wsparcia pomocowego. Wszystko w ramach rządowego Funduszu Odbudowy Kultury. Jak się okazuje, są podmioty, które do dzisiaj nie otrzymały rządowego wsparcia. Podczas, gdy Boomtown Fair, Brixton Disco, Nozstock, Noisily i Highest Point otrzymały wsparcie, a Parklife ogłosił line up i wyprzedał bilety, festiwale Gloucestershire i Barn On The Farm ogłosiły odwołanie swoich eventów. Powód? Brak odpowiedniego, wspieranego przez rząd ubezpieczenia w wypadku odwołania imprez.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Barn On The Farm, Gloucestershire

Fot. Andy Buchanan

Na domiar złego, wezwanie brytyjskiego ministerstwa skarbu do interwencji i wsparcia polis ubezpieczeniowych dla festiwali ze strony przemysłu muzycznego i komisji parlamentarnej, zostało odesłane z kwitkiem. Julian Knight, członek parlamentu i przewodniczący komisji ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, opisał odmowę Ministerstwa Skarbu twierdząc, że organizatorzy „potrzebują pewności siebie, aby wprowadzić plany w życie i iść naprzód”. Czyli w dużym skrócie: „Nie ma co się załamywać, tylko robić swoje, a może się uda”.

A przecież nie trzeba daleko szukać by dostrzec światełko w tunelu. Holendrzy już dawno ogłosili plan wsparcia dla dotkniętych przez pandemię organizatorów festiwali muzycznych. Brokerzy ubezpieczeniowi w UK twierdzą, że wspierany przez rząd program kosztowałby Brytyjczyków ok. 250 milionów funtów.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →