Brytyjskie kobiety na świeczniku policji. Chodzi o wzmożone bezpieczeństwo

Fot. Henry Nicholls
News
Policja

Wyznaczona na 21 czerwca data zniesienia ograniczeń w kontaktach społecznych coraz śmielej puka w drzwi mieszkańców Wielkiej Brytanii. I choć wiele aspektów w sprawie pandemii nie weszło jeszcze w życie, rząd brytyjski postanowił wyprzedzić swoje pierwotne plany i wzbogacić je o "drobne" poprawki. W ramach działań rządowej grupy zadaniowej ds. przestępczości i sprawiedliwości, brytyjscy policjanci będą mieli za zadanie poprawę bezpieczeństwa w Anglii i Walii obejmującą patrole w cywilu w barach i klubach nocnych.

Wielka Brytania. Rekordowe szczepienia

Co by nie mówić o działaniach rządu Borisa Johnsona, jednego pewnością nie można zarzuć mu zarzucić – konsekwencji w realizacji planu szczepień. Jak poinformował w środę brytyjski rząd, już ponad 25 milionów Brytyjczyków otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Oznacza to, że w przeciągu miesiąca ilość zaszczepionych na Wyspach zrosła o 10 milionów! Dla porównania w Polsce zostało wykonanych niespełna 5 milionów szczepień, z czego tylko ok. 3 miliony pierwszą dawką.

Brytyjska policja - Fot. Adam Vaughan

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Adam Vaughan

Jako, że wszystko idzie zgodnie z planem, można działać dalej. Gdy w całym kraju panuje narodowy optymizm względem zbliżającego się lata, rząd postawił sobie z cel realizację kolejnego programu. Mowa o wzmożonym bezpieczeństwie publicznym. Mówi się o planie z wykorzystaniem blisko 20 tysięcy policjantów patrolujących m.in parki miejskie, bary i kluby nocne na terenie Anglii i Walii, głównie w ramach ochrony kobiet przed działalnością przestępczą.

Zapytaj kobiety, które poszły ostatnio pobiegać w biały dzień w swoich parkach, o ich doświadczenia. Wówczas zdasz sobie sprawę ze skali wyzwania. I uderza mnie to, że 80 procent kobiet zgłasza, że są molestowane seksualnie w przestrzeni publicznej, ale w tych ankietach 90 procent z nich mówi, że nigdy tego nie zgłasza, bo nie wierzy, że coś się zmieni.

– powiedziała posłanka Partii Pracy, Stella Creasy

Wielka Brytania. Kobiety w potrzebie

Rząd sprzeciwił się poprawce do ustawy o przemocy domowej, która stworzyłaby krajowy rejestr stalkerów. Izba Lordów zagłosowała w poniedziałek wieczorem, aby odesłać ją z powrotem do parlamentarzystów do ponownego rozważenia. Na szybką reakcję Borisa Johnsona nie trzeba było długo czekać. Brytyjski premier jednoznacznie ogłosił serię „natychmiastowych kroków” w celu poprawy bezpieczeństwa swoich obywateli. Z naciskiem na kobiety.

Brytyjska policja - Fot. Sky

Fot. Sky

Wśród nich znajduje się rozszerzenie pilotażowego programu, w którym umundurowani i ubrani po cywilnemu funkcjonariusze policji, będą mieli za zadanie aktywnie identyfikować potencjalnych sprawców przestępstw. Środki te są następstwem spotkania rządowej grupy zadaniowej ds. przestępczości i sprawiedliwości, której przewodniczy premier.

Program o nazwie Vigilant, miałby obejmować funkcjonariuszy działających pod przykrywką w okolicach klubów nocnych i barów. Wraz ze zwiększoną liczbą patroli policyjnych, gdy ludzie wychodzą po zamknięciu lokali. Plany obejmują również podwojenie funduszu Safer Streets, zapewniającego zwiększenie do 45 milionów środków na oświetlenie i miejski monitoring. Premier zapowiedział, że ministrowie są zobowiązani do współpracy z siłami policyjnymi oraz komisarzami ds. policji i przestępczości tak, by środki te były jak najlepiej wykorzystane w zapobieganiu przemocy seksualnej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →