W Wielkiej Brytanii kolejne miliony idą na festiwale. I pewnie nie ostatnie

Fot. Andrew Allcock
News
Glastonbury Festival 2021 - 2 dni z muzyką

Ponad 2 700 brytyjskich instytucji kulturalnych otrzymało właśnie 400 milionów funtów wsparcia finansowego. Wszystko w ramach rządowego Funduszu Odbudowy Kultury, o łącznej wartości 1,57 miliarda funtów.

Kiedy zachodnie festiwale prześcigają się między sobą o to, które z nich się odbędą, a które nie, Wielka Brytania skupia się na czymś zupełnie innym. Długo wyczekiwana, najnowsza transza Funduszu Odbudowy Kultury w Wielkiej Brytanii wsparła właśnie blisko 2 700 obiektów kultury i dziedzictwa kulturowego, w tym największe festiwale muzyczne w kraju, z Glastonbury, Camden Roundhouse i Boomtown Fair Festival na czele.

Glastonbury, Wielka Brytania, wsparcie

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Charlie Raven

Brytyjskie festiwale ze wsparciem

Największymi dotacjami mogą pochwalić się Katedra w Canterbury, która otrzymała 2 miliony funtów, Serpentine Galleries z Londynu (1,9 miliona funtów) i Camden Roundhouse (1,5 miliona funtów). Sieć teatrów West End Nimax Theatres i wspomniany Glastonbury otrzymają po 900 tysięcy funtów. W oświadczeniu dla prasy, organizatorzy brytyjskiego festiwalu, Michael i Emily Eavis powiedzieli:

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że zaoferowano nam tak znaczną dotację z Funduszu Odbudowy Kultury. Po stracie milionów z powodu odwołania naszych dwóch ostatnich festiwali, ta dotacja będzie miała ogromne znaczenie w zabezpieczeniu naszej przyszłości.

Inne festiwale muzyczne, którym przyznano dofinansowanie to Boomtown Fair (990 tysięcy funtów), Brixton Disco, Nozstock, Noisily i Highest Point. Jak dobrze pamiętamy, edycje Glastonbury z 2020 i 2021 roku, zostały odwołane. W związku z tym, organizatorzy zaplanowali pięciogodzinny koncert na żywo w maju w celu zbierania funduszu.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →