Clubbing gwarantem dobrego samopoczucia. Tak wynika z badań przeprowadzonych w UK

Fot. CC BY-ND 4.0
News
studenci, alkohol, clubbing

Kto był studentem i nie imprezował, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jeden z najmilej wspominanych okresów w życiu dorosłego człowieka z czasem się kończy, zostawiając za sobą wiele wspomnień i powodów do zabawy nostalgią. Doświadczenie pełnych pozytywnych emocji i wrażeń lat młodości pokrywa się z najnowszym badaniem przeprowadzonym przez jeden z brytyjskich klubów nocnych.

Podobno dobry clubbing jeszcze nigdy nikomu krzywdy nie zrobił. Samopoczucie dobre, relacje z ludźmi też niczego sobie. Żyć nie umierać. Tylko gdzie jest haczyk? Jak wynika z najnowszego raportu Bristol’s Motion – nigdzie. I w tym cały szkopuł. Wyniki badań przeprowadzonych na 318 studentach w angielskim mieście Bristol i okolicach nie pozostawiają złudzeń – clubbing pomaga w dobrym samopoczuciu psychicznym aż 88 procent z nim. To jednak niejedyne wnioski wyciągnięte przez miejscowy klub nocny Motion.

Czytaj również: Badania pokazują: kontrole narkotykowe na festiwalach poprawiają bezpieczeństwo uczestników

clubbing, Wielka Brytania , studenci
Fot. MARIE MAROU

Clubbing dobry na wszystko?

W badaniu w formie kwestionariusza wzięło udział ponad trzystu studentów. 85% osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że kluby nocne pomagają im nawiązać bliższe relacje z ludźmi, a 92% z nich żałuje straconych dwóch lat z powodu zamknięcia klubów od wybuchu pandemii. Na temat badania wypowiedział się jego pomysłodawca, booker Motion Travis Derrick:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nikt nie tracił na scenie życia nocnego w Bristolu (i poza nim). Zwłaszcza ogromna rzesza studentów pragnących wyjść z domu dla ich dobrego samopoczucia psychicznego. Motion jest tak ogromną częścią sceny Bristolu, że mamy pewność, że wielu studentów odkryje jego wartość w pierwszych latach studiów. Kochamy Bristol i chcemy się upewnić, że tegoroczny nabór studentów, zwłaszcza tych, którzy przegapili swoje wczesne lata klubowe, uczyni to wcześniej niż później.

Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać. Zaraz po sporządzeniu raportu uruchomiona została kampania. Zatytułowana Keep Bristol Moving zachęca młodych ludzi do wychodzenia z domu i imprezowania. Pod warunkiem odpowiedzialnej i kontrolowanej zabawy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →