Marcin Krupa (aka Kesho) – Dancing In Adria EP

2 437
Recenzje

Info

Data wydania:
2011/06/07
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Marcin Krupa nie spoczął na laurach po udanej EP-ce nagranej wraz z Martinem Nowakowskim dla Loco Records Supreme. Znów rusza na podbój klubów, tym razem w barwach własnego Ponton Music, uzbrojony w dwie autorskie produkcje oraz zestaw remiksów. O tyle ciekawy, gdyż obok house’owych producentów pojawił się popularny ostatnio duet The Same.
Kesho znany jest z uwielbienia dla prostych motywów i dopieszczonych warstw perkusyjnych – i właśnie tak pokrótce można opisać „Dancing In Adria„. Zaczyna się od masywnego bitu, który w połączeniu z basem może wpływać na wskazania znajdujących się w okolicy sejsmografów :). Stopniowo na pierwszy plan wysuwa się gęsty synth, wykręcony wg sprawdzonych receptur ojców house i techno.
Pierwszy z remikserów „Dancing In Adria” – Steven Cock, stworzył lekki i płynący numer, interpretując na swój sposób każdy z motywów melodycznych. Za to Thejackinme podszedł do remiksu bardzo luźno, zupełnie odbiegając od nieco mrocznej stylistyki oryginału. W zamian zaprezentował iście wakacyjny feeling.
Jednak to co najlepsze, Marcin zostawił na koniec – „No Matter Where” to pozycja bardziej urozmaicona brzmieniowo w stosunku do tytułowego utworu. Także tu przeważają proste, powtarzające się motywy, a całość niemal idealnie odwzorowuje dawny, undergroundowy deep house.
Remix The Same do „No Matter Where” można określić następującymi przymiotnikami: mocno, mrocznie, przestrzennie, hałaśliwie! Panowie stawiają wierność swojemu stylowi ponad granice gatunkowe wersji oryginalnej. Nie lada gratka dla koneserów techno!
Szóste wydawnictwo Ponton wypada pozytywnie, pokazując zarazem, że label nie zamyka się wyłącznie na house, co daje ogromne możliwości na przyszłość.


PON006_Marcin_Krupa_(aka_Kesho)_-_Dancing_In_Adria_EP by Ponton

Tracklista

01. Dancing In Adria

02. Dancing In Adria (Steven Cock Remix)

03. Dancing In Adria (Thejackinme Remix)

04. No Matter Where

05. No Matter Where (The Same Remix)