Tobias Manou – Feel Good EP

2 128
Recenzje
Tobias Manou – Feel Good EP

Info

Data wydania:
2012/09/17
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Ostatnie wydawnictwa warszawskiego Ponton niestety raziły wtórnością i powielaniem schematów obecnych w muzyce house od wielu miesięcy. Nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu praktyk, gdyż bazowanie na wyeksploatowanych już do granic przyzwoitości pomysłach bez prób ich rozwijania nie ma wiele wspólnego z muzycznym artyzmem, a numery te po kilku miesiącach przestają być aktualne. Bardzo się cieszę, że tendencja ta zostaje w końcu przełamana.
Nieco świeżości do Ponton wnosi Tobias Manou, ze swoim ‚Feel Good EP‚. Całe szczęście nie ma tu drażniących już cierpkich basów, a zamiast nich w tytułowym numerze króluje pozytywny, house’owy feeling. Szkoda, że numer ten pojawia się w sprzedaży dopiero teraz, o jakieś 3 miesiące za późno. Choć może letni klimat jesienią przyda się nam bardziej?
W ‚Ripperbroom‚ Tobias bawi się różnymi stylistykami, które przenikają się w najmniej oczekiwanym momencie. Raz miękki beat i subtelny pad, po chwili twarda stopa, niskie wokale i mroczne tła. Ta niekonsekwencja może się podobać, choć znajdą się pewnie i tacy, którzy woleliby mieć z jednego ‚Ripperbroom’ dwa różne kawałki.


PON018: Tobias Manou – Feel Good (Original Mix) // Snippet by PONTON

PON018: Tobias Manou – Ripperbroom (Original Mix) // Snippet by PONTON

Tracklista

01. Feel Good

02. Ripperbroom